Real Madrid
Real Madrid 1:1 Atlético Madrid
Atlético Madrid

Dario Dodić • subota, 08.04.2017.

U odličnoj utakmici na Santiago Bernabeuu Antoine Griezmann u završnici je donio bod Atleticu u madridskom derbiju protiv Reala...

U 50. utakmici za kormilom Real Madrida u Primeri Zinedine Zidane bio je blizu pobjede, 40. u španjolskom prvenstvu. Bio je Real bolja momčad i imao vodstvo do 85. minute, kada je Antoine Griezmann rastužio onu "kraljevsku" stranu Madrida.

Oprezan je pred dvoboj s Atleticom bio Zidane, svjestan da je Real posljednji put na Bernabeuu poražen upravo protiv Atletica u veljači prošle godine, momčad Diega Simeonea ujedno je i jedina koja je na Bernabeuu u Zidaneovoj eri sačuvala mrežu netaknutom.

No Realov niz od 41 utakmice u La Ligi u kojoj je postigao barem jedan gol nije uspio zaustaviti ni Simeoneov stroj. Doduše, Realovi napadači nisu se iskazali iako su imali više nego dovoljno prigoda, pogodak za Kraljevski klub postigao je Pepe u 52. minuti. S desne je strane sjajno iz slobodnog udarca ubacio Kroos, Portugalac je glavom s deset metara precizan i zabija kraj nemoćnog i dotad sjajnog Oblaka.

Upravo je Atleticov vratar bio ključan razlog što Real nije poveo i ranije. U prilikama su se izmjenjivali Ronaldo i Benzema, Oblak je sve branio. Kad je nakon pola sata igre Ronaldo na dodavanje Modrića napokon i nadmudrio Oblaka na crti se ukazao Savić i fantastičnom reakcijom glavom spasio Atleticova vrata.

Imao je i Atletico svoje prilike, opasno je upozorenje odaslao Griezmann u završnici prvog dijela nakon pogreške Ramosa, ali uz puno muke brani njegov pokušaj Navas. Pamtit će 60. minutu Fernando Torres, izašao je sam pred Navasa, koji mu odlično skida sjajnu šansu.

Pogotkom Pepea Real je držao prednost sve do 85. minute kada je Correa sjajno pronašao Griezmanna koji smireno zabija kraj Navasa za konačnih 1:1, rezultat koji će najviše razveseliti Barcelonu.

Modrić je vrlo dobro odigrao svih 90 minuta, dok je Mateo Kovačić madridski derbi odgledao s klupe.