Fenerbahčeu važna pobjeda na gostovanju kod Banvita

Petar Jenjić • nedjelja, 09.04.2017.

Odigrane su još dvije utakmice 24. kola turske košarkaške lige. Teško gostovanje odradili su košarkaši Fenerbahčea lakše od očekivanog, pobijedili su Banvit rezultatom 86:75...

Košarkaši Fenerbahčea izbjegli su mogući kiks na gostovanju kod vrlo dobrog Banvita pobjedom 86:75. Obradovićeva je momčad ovim slavljem i dalje ostala čvrsto na vrhu prvenstvene ljestvice uz tek dva poraza, dok su njihovi protivnici na četvrtom mjestu s omjerom 17-7.

Domaćin je bolje ušao u susret i držao vodstvo nekoliko uvodnih minuta. Rezultat je poravnao Datome, da bi prvu prednost Fenerbahčeu u osmoj minuti donio Udoh (16:14). Prednost gostiju iz minute u minutu je sve više rasla, bili su nezaustavljivi u napadu pa je nakon ubačaja Bogdanovića gostujuća momčad imala 16 poena viška (36:20).

Iako su na poluvrijeme otišli s 18 koševa zaostatka, domaćini se u nastavku bude, počinju igrati sve bolje, posebno u obrani pa zaostatak polako počinje padati. Između 25. i 27. minute su napravili seriju 8:0, ubrzo su došli i do sedam poena minusa (62:55). Ipak, Fenerbahče je uspio sačuvati prednost i doći do pobjede s dvoznamenkastom razlikom.

Do pobjede ih je predvodio Bogdan Bogdanović s 18 poena (6/8 za dva, 1/4 za tricu, slobodna bacanja 3/3) i devet asistencija, Ekpe Udoh je dodao 16 koševa (7/9 za dva, slobodna bacanja 3/3).

Banvit je predvodio Gediminas Orelik s 29 koševa (7/7 za dva, 3/9 za tricu, slobodna bacanja 6/7).

Super ligi, 25. kolo:
Banvit - Fenerbahče 75:86
Galatasaray - Istanbul BB 74:67 (Goksenin Koksal 14p / Earl Calloway 19p, 5sk, Damir Markota 4p, 4sk)