Derbi kola pripao nogometašima Trnja, Vinogradar ponovno na plus sedam

Sportnet • ponedjeljak, 10.04.2017.

Odigrano je 21. kolo Treće HNL Zapad u kojem je najviše pozornosti privukao derbi između Trnja i Krka koji je pripao domaćinima. Od ostalih utakmica vrijedi izdvojiti pobjedu Vinogradara nad Dubravom, novu pobjedu Segeste, uvjerljiv nastup Vrbovca na domaćem terenu i dosta efikasnu utakmicu na Pešćenici.

AUTOR: Ivan Šola

Do osme prvenstvene pobjede stigli su nogometaši Jadrana iz Poreča koji su na domaćem travnjaku s minimalnih 1:0 svladali fenjeraša Samobora. Odlučujući trenutak utakmice dogodio se u 81. minuti kada je domaći napadač Marko Kepčija iskoristio neopreznost gostujuće obrane i zatresao mrežu za važna tri boda.

Derbi kola odigran je u Trnju gdje je istoimeni domaćin s minimalnih 1:0 savladao Krk i samim time ih preskočio na tablici. Igrala se deveta minuta utakmice kada je dosuđen kazneni udarac za domaćine kojeg je sigurno realizirao Jurica Poldrugač.

Do jako važne pobjede stigli su nogometaši Dugog Sela koji su na domaćem travnjaku savladali izravnog konkurenta u borbi za ostankom Stupnika. Igrala se 26. minuta utakmice kada je Karlo Ivančić doveo domaćine u vodstvo 1:0. Do kraja poluvremena viđena su još dva gola, prvo su gosti zgoditkom Domagoja Perića izjednačili, da bi samo dvije minute kasnije Mato Barišić doveo domaćine u novo vodstvo 2:1. Pitanje pobjednika riješeno je tri minute prije kraja kada je Mario Martić postavio konačan rezultat 3:1.

Najefikasnija utakmica kola odigrana je na Pešćenici gdje je domaći HAŠK upisao novi poraz, bolji su bili gosti iz Opatije. Domaćini su zahvaljujući Ivanu Zeleniki nakon 50. minuta igre vodili rezultatom 2:0, ali zatim je uslijedio furiozni preokret gostiju. Gosti su u razmaku od 20. minuta igre postigli čak četiri zgoditaka, a u listu strijelaca redom su se upisivali Matija Petrović, Aleksandar Šolić, Antonio Pejanović, Toni Rudan. U samoj nadoknadi na 2:5 povisio je svojim drugim golom Aleksandar Šolić, a konačan rezultat 3:5 postavio je Vid Krajačić.

Za najuvjerljiviju pobjedu u ovome kolu pobrinuli su se nogometaši Vinogradara koji su na domaćem terenu savladali Dubravu s visokih 4:0. Igrala se 30. minuta utakmice kada je domaćine u vodstvo doveo Ivan Miličević, a do kraja poluvremena Antonio Vukić povećao je prednost Vinogradara na 2:0. Na samom kraju utakmice gostujuću mrežu tresli su još Marko Ristovski i Filip Šćrbec za konačni rezultat 4:0.

Do šeste prvenstvene pobjede stigli su nogometaši Segeste koji su rutinski savladali Vrapče. Interesantno je kako su svi golovi na utakmici pali u prvih pola sata. Igrala se deseta minuta utakmice kada je domaćine u vodstvo doveo Enes Novinić, a samo minutu poslije Matija Bača realizirao je kazneni udarac za 2:0. Na 3:0 povisio je Matija Sertić, a gosti su u 30. minuti utakmice ublažili poraz zgoditkom Mateja Vrbata.

Kvartovski derbi odigran je u Kustošiji gdje je istoimeni domaćin s minimalnih 1:0 nadigrao goste iz Maksimira. U vrlo izjednačenoj utakmici s vrlo malo prilika, odlučujući trenutak dogodio se u 35. minuti kada je Luka Pavković zatresao gostujuću mrežu. S ova nova tri boda Kustošija se učvrstila na petom mjestu, s četiri boda više od današnjeg suparnika.

Do uvjerljive pobjede stigli su i nogometaši Vrbovca koji su na domaćem terenu savladali posljednjeplasirani Zagorec iz Krapine. Junak utakmice bio je domaći igrač Antonio Boroša koji je u tri navrata tresao gostujuću mrežu. Za goste je utješni pogodak postigao Filip Hanžić, a konačni rezultat 4:1 postavio je Josip Colarić na samom kraju utakmice.