Hajduk pobjedom pobjegao pratnji na sedam bodova

Sportnet • ponedjeljak, 10.04.2017.

Odigrano je 24. kolo Treće HNL Jug u kojem je Hajduk napravio veliki korak prema naslovu prvaka. U derbiju kola savladali su Croatiju, od ostalih utakmica vrijedi izdvojiti podjelu bodova između Hrvaca i Neretvanca, poraz Zadra u Biogradu i uvjerljivu pobjedu makarskog Zmaja.

AUTOR: Ivan Šola

Derbi kola odigran je u Splitu gdje je vodeća momčad prvenstva Hajduk II dočekala trećeplasiranu Croatiju. U čvrstoj i ne pretjerano uzbudljivoj utakmici bolje su se snašli domaćini koji su zasluženo slavili. Igrala se 58. minuta utakmice kada je domaćine u vodstvo doveo Deni Jurić. Pitanje pobjednika riješeno je u sudačkoj nadoknadio kada je Robert Jandrek postavio konačan rezultat 2:0.

Podjela bodova viđena je u Hrvacama gdje je istoimeni domaćin dočekao drugoplasirani Neretvanac u još jednom derbiju kola. Igrala se osma minuta utakmice kada je domaćine u vodstvo doveo Antonio Štimac. Do kraja poluvremena stigao je odgovor gostiju, igrala se 35. minuta kada je Zvonimir Vukoja iskoristio neopreznost domaće obrane i zatresao mrežu za 1:1. Do kraja utakmice mreže se više nisu tresle, a u sudačkoj nadoknadi gostujući kapetan Ante Mihaljević zaradio je izravni crveni karton zbog vrijeđanja glavnog suca.

Do osme prvenstvene pobjede stigli su nogometaši Primorca iz Stobreča koji su na domaćem travnjaku s minimalnih 1:0 svladali Omiš. Jedini pogodak na utakmici postigao je najbolji strijelac domaćina Frane Barać u 34. minuti utakmice.

Jedina utakmica bez pogodaka odigrana je u Sinju gdje su međusobno bodove podijelili domaći Junak i GOŠK iz Dubrovnika. Većina utakmice odvijala se na sredini terena, gdje niti jedna momčad nije uspijevala doći do ozbiljnije prilike, pa je samim time rezultat na kraju realan.

Vrlo uzbudljiva utakmica odigrana je u Biogradu gdje je domaći Primorac nakon preokreta u završnici došao do sva tri boda protiv favoriziranog Zadra. Igrala se deseta minuta utakmice kada je goste u vodstvo doveo prvi topnik lige Vlatko Blažević, kojemu je ovo već 18. prvenstveni pogodak. Mreže su mirovale sve do 80. minute kada je domaćine zgoditkom u igru vratio iskusni Vedran Ješe. Do potpunog preokreta došlo je pet minuta kasnije kada je Mate Bajić zatresao gostujuću mrežu za 2:1 i veliku pobjedu domaćina.

Do podjele bodove došlo je u Ivanbegovini gdje je domaći Kamen miroljubivo remizirao s Jadranom iz Ploča. Goste je u vodstvo doveo Nikola Marinović na isteku pola sata igre i s tom prednošću se otišlo na predah. U nastavku domaćini su zaigrali puno bolje i zasluženo su došli do izjednačenja u 58. minuti utakmice kada je kiks gostujuće obrane najbolje iskoristio Filip Omazić za konačni rezultat 1:1.

Do iznenađujuće vrijedne pobjede stigli su nogometaši Orkana koji su na domaćem travnjaku svladali Zmaj s Korčule. Igrala se 30. minuta utakmice kada je domaćine u vodstvo doveo Luka Jurić. U nastavku puno bolja igra Orkana nagrađena je i drugim zgoditkom, igrala se 60. minuta kada je Toni Legčević zatresao mrežu za konačan rezultat 2:0. S ova tri boda Orkan je privremeno pobjegao sa začelja ljestvice.

Devetu prvenstvenu pobjedu upisali su nogometaši Neretve koji su u završnici uspjeli slomiti neugodne goste iz Starog Kaštela. Igrala se 26. minuta utakmice kada je domaćine u vodstvo doveo njihov najbolji strijelac Frane Jerković. Mreže su mirovale sve do 70. minute kada je Mislav Pezo zgoditkom vratio goste u egal. Pobjednički pogodak na utakmici pao je u 81. minuti kada je Dragan Brečić sigurno realizirao kazneni udarac za 2:1.

Za najveće iznenađenje kola pobrinuli su se nogometaši Zmaja iz Makarske koji su na domaćem travnjaku s visokih 4:0 deklasirali OSK Otok. Igrala se treća minuta utakmice kada je domaćine u vodstvo doveo Matej Lozina i s tom prednošću se otišlo na poluvrijeme. U nastavku potpuna dominacija Zmaja okrunjena je u 51. minuti kada je Dominko Radalj povisio prednost na 2:0. Do kraja utakmice gosti su još dva puta vadili loptu iz mreže, a strijelci za Zmaj bili su Luka Fuštin i Vinko Petković. Ovom pobjedom Zmaj se i dalje nalazi na posljednjem mjestu, ali se približio 15. mjestu koje znači ostanak u ligi.