Međimurje i Osijek II ostvarili uvjerljive pobjede, Varaždinu mršavi bod kod Oriolika

Sportnet • ponedjeljak, 10.04.2017.

Odigrano je 21. kolo Treće HNL Istok u kojem su kiks Varaždina najbolje iskoristili Međimurje i Osijek koji su se uvjerljivim pobjedama ponovno približili na minimalni zaostatak. Od ostalih utakmica vrijedi izdvojiti iznenađujuću pobjedu BSK-a iz Bijelog Brda u Požegi, te podjelu bodova između Marsonije i Slavije.

AUTOR: Ivan Šola

Derbi začelja odigran je u Đakovu gdje je istoimeni domaćin dočekao Belišće. Prvo poluvrijeme u potpunosti je pripalo domaćinima koje je u vodstvo doveo Josip Mišić u 32. minuti utakmice. U nastavku bolju igru gostiju pogotkom je okrunio Ivan Lacković za 1:1 i na kraju realnu podjelu bodova.

Do osme prvenstvene pobjede stigli su nogometaši Vukovara koji su na domaćem travnjaku s minimalnih 1:0 savladali Mladost iz Ždralova. U ne pretjerano sadržanoj utakmici s vrlo malo prilika, pobjednički pogodak pao je u 60. minuti kada je nakon prekida Drago Lovrić proslijedio loptu u gostujuću mrežu.

Do najuvjerljivije pobjede u prvenstvu stigli su nogometaši Osijeka koji su na domaćem terenu s čak 8:0 deklasirali posljednjeplasirani Višnjevac. Briljirao je prvi strijelac prvenstva Josip Špoljarić koji postigao hat-trick. Golove za domaćine još su postigli Lovro Anić, Ivan Ikić, Benjamin Ždinjak, Marin Magdić i Robert Mišković.

Za iznenađenje kola pobrinuli su se nogometaši Bijelog Brda koji su na gostovanju u Požegi došli do sva tri boda. Igrala se 13. minuta utakmice kada je Stjepan Šimičić doveo goste u vodstvo, a do kraja poluvremena gosti su zahvaljujući Domagoju Damjanoviću povisili prednost na 2:0. BSK je u 65. minuti utakmice ostao s igračem manje kada je drugi žuti, odnosno crveni karton zaradio Šimičić. Slavonija je do kraja utakmice uspjela samo ublažiti poraz zgoditkom Ivana Smojvira u 78. minuti.

Do podjele bodova došlo je u Slavonskom Brodu gdje je domaća Marsonia ugostila Slaviju iz Pleternice. U vrlo zanimljivoj i dinamičnoj utakmici goste je u vodstvo doveo Vinko Ančurovski na isteku 16. minute. Odgovor domaćina brzo je stigao, igrala se 38. minuta utakmice kada je Hrvoje Mišić sigurno realizirao kazneni udarac za 1:1. Do kraja utakmice obje momčadi su imale svoje prilike da dođu do pobjede, ali mreže se nisu više tresle.

Još jedna podjela bodova viđena je u Oriovcu gdje je domaći Oriolik uspio zaustaviti vodeću momčad prvenstva Varaždin. Igrala se 23. minuta utakmice kada je Matej Marušić doveo domaćine u vodstvo 1:0, ali do kraja poluvremena gosti su izjednačili zahvaljujući Karlu Šimeku. U drugom dijelu Varaždin je bio dominantniji, ali rezultat se nije mijenjao. Ovim bodom gosti su i dalje zadržali vrh.

Uvjerljivu pobjedu ostvarili su i nogometaši Međimurja koji su nevjerojatno lako savladali čvrsti Bedem iz Ivankova. Igrala se 14. minuta utakmice kada je domaći napadač Nenad Erić doveo Međimurje u vodstvo, a samo deset minuta kasnije vodstvo je udvostručio Mario Munivrana. Na novi pogodak čekala se 63. minuta kada je Stjepan Oštrek zatresao mrežu za 3:0, a samo sedam minuta kasnije ponovio je istu radnju za 4:0. Do kraja utakmice Nenad Erić postigao je svoj drugi pogodak, a na samome kraju u listu strijelaca upisao se i Leonard Mesarić.

Vrlo zanimljiva utakmica odigrana je između Bjelovara i Koprivnice gdje su domaćini prekinuli crni niz od tri uzastopna poraza. Igrala se sedma minuta utakmice kada je domaćine u vodstvo doveo Deni Hajdarović. Gosti su izjednačili u 55. minuti kada je kazneni udarac sigurno realizirao Bojan Tucaković. Do nove prednosti Bjelovar je stigao u 71. minuti utakmice kada je Mario Rajić iskoristio neopreznost gostujuće obrane i pogodio mrežu za 2:1. Pitanje pobjednika riješeno je u 89. minuti kada je Mateo Jakšić povećao prednost na 3:1. Na samom kraju utakmice gosti su zgoditkom Lea Kovačića ublažili poraz na 3:2.