Hajduk II korak do osvajanja naslova, ljepotica kola odigrana u Zadru

Sportnet • četvrtak, 13.04.2017.

Odigrano je 25. kolo 3.HNL Jug u kojem je najviše profitirala druga momčad Hajduka i došla koračić do osvajanja prvenstva i plasmana u drugu ligu. Neretvanac je u derbiju kola upisao novi poraz i tako sada zaostaje velikih deset bodova za prvoplasiranim Hajdukom. Od ostalih utakmica vrijedi izdvojiti uvjerljive pobjede Neretve, Zmaja i Hrvaca na gostovanju u Omišu.

AUTOR: Ivan Šola

Nogometaši Hajduka napravili su veliki korak prema osvajanju prvenstva i samim time plasmanom u Drugu HNL. Na gostovanju kod fenjeraša u Makarskoj došli su do rutinske pobjede 2:0. Igrala se 17. minuta utakmice kada je goste u vodstvo doveo Anthony Kalik i s tom prednošću se otišlo na predah. U nastavku gosti su bili puno bolji protivnik, a pitanje pobjednika riješeno je u 90. minuti utakmice kada je domaću mrežu zatresao Deni Jurić za konačnih 0:2.

Do desete prvenstvene pobjede stigli su nogometaši Neretve koji su na gostovanju u Otoku s uvjerljivih 3:0 svladali OSK. Pitanje pobjednika bilo je riješeno već nakon prvog poluvremena kada su gosti postigli sva tri pogotka. Igrala se 21. minuta utakmice kada je Ante Batinović doveo Neretvu u vodstvo, a do kraja poluvremena Zdenko Jurčević je u razmaku od deset minuta dva puta tresao domaću mrežu za konačan rezultat utakmice. Domaćini se nalaze u ozbiljnoj krizi, ovo je sedma uzastopna utakmica kako ne znaju za pobjedu.

Vrlo dobru utakmicu odigrali su nogometaši Vala koji su na domaćem terenu bez većih problema svladali Orkan rezultatom 2:0. Junak utakmice bio je domaći napadač Mislav Pezo koji je golovima u 26. i 79. minuti utakmice donio zaslužena tri boda svojoj momčadi. Ovom pobjedom Val se popeo na 11. prvenstveno mjesto, dok se Orkan trenutno nalazi na 16. mjestu, što trenutno donosi ispadanje iz trećeligaškog društva.

Do najuvjerljivije pobjede u prvenstvu stigli su nogometaši Zmaja s Korčule koji su na domaćem terenu senzacionalno razbili Kamen iz Ivanbegovine s čak 7:0. Igrala se osma minuta utakmice kada je domaćine u vodstvo doveo Vinko Nobilo, a osam minuta kasnije prednost na 2:0 povećao je Luka Batur i s tom prednošću se otišlo na predah. U nastavku još veća dominacija domaćina rezultirana je s dva brza gola u pet minuta, u listu strijelaca upisali su se Armin Abazi i Branimir Galić za visokih 4:0. Do kraja utakmice gosti su još tri puta vadili loptu iz mreže, na 5:0 povisio je Roko Tarle, zatim je svojim drugim golom Branimir Galić povisio na 6:0, a konačnih 7:0 postavio je Jakov Marinović iz kaznenog udarca na samom kraju utakmice.

Veliku pobjedu ostvarili su nogometaši Jadrana koji su na domaćem terenu u završnici uspjeli preokrenuti vodstvo biogradskog Primorca. Na prvi pogodak čekala se 65. minuta utakmice kada je Mate Bajić doveo goste u neočekivano vodstvo 0:1. Veliki pritisak domaćina urodio je plodom samo pet minuta kasnije kada je Ivan Paponja zatresao gostujuću mrežu za 1:1. Do zaslužena tri boda domaćini su došli u 81. minuti utakmice kada je kapetan Dino Primorac iskoristio neopreznost gostujuće obrane i zatresao mrežu za 2:1 i velika tri boda domaćina.

Vrlo efikasna utakmica odigrana je u Stanovima gdje su gledatelji mogli vidjeti čak šest pogodaka u podjeli bodova između Zadra i Junaka. Igrala se šesta minuta utakmice kada je goste u vodstvo doveo Josip Galić. Na izjednačenje se čekala 20. minuta kada je Vlatko Blažević iz kaznenog udarca zatresao mrežu za 1:1, ali do kraja poluvremena Mate Ćorić doveo je goste u novo vodstvo 1:2. U drugom poluvremenu bolja igra domaćina nagrađena je novim zgoditkom Vlatka Blaževića za 2:2. Do kraja utakmice viđena su još dva pogotka, prvo je goste svojim drugim zgoditkom Josip Galić doveo u treće vodstvo na utakmici, ali deset minuta prije kraja konačni rezultat 3:3 postavlja ponovno Vlatko Blažević svojim trećim zgoditkom.

Do nove pobjede stigli su nogometaši dubrovačkog GOŠK-a koji su na domaćem terenu bez većih problema svladali Primorca iz Stobreča. Igrala se osma minuta utakmice kada je domaćine u vodstvo doveo Marko Jurić, samo deset minuta kasnije iz kaznenog udarca Antonio Lipotić povisuje prednost na 2:0. Gosti smanjuju u 34. minuti utakmice kada veliku neopreznost u domaćoj obrani iskorištava Zvonimir Ožegović i postiže pogodak za 2:1. Konačni rezultat 3:1 postavlja Domagoj Tobarina u 43. minuti utakmice. Domaćini su se ovom pobjedom učvrstili u gornji dom ljestvice, dok se Primorac nalazi na 15. mjestu, posljednjem koje znači ostanak u ligi.

Do 11. prvenstvene pobjede stigli su nogometaši Hrvaca koji su na gostovanju teže nego što rezultat sugerira savladali Omiš 3:0. Domaćini su se odlično držali sve do 82. minute kada je uslijedio totalni potop. U razmaku od 82. do 87. minute gosti su postigli čak tri zgoditka. Dvostruki strijelac bio je Stipe Barać, a treći pogodak postigao je Tomislav Dadić.

Derbi kola odigran je u Opuzenu gdje je Neretvanac dočekao trećeplasiranu Croatiju. U vrlo zanimljivoj utakmici gosti su se bolje snašli i zasluženo došli do sva tri boda. Igrala se 19. minuta utakmice kada je Tomislav Gudelj doveo goste u vodstvo 0:1 i s tom prednošću se otišlo na predah. U nastavku domaćini su stigli do izjednačenja, igrala se 57. minuta utakmice kada je Ante Sršen pogodio gostujuću mrežu za 1:1. Pobjednički pogodak pao je deset minuta prije kraja utakmice, kada je za velika tri boda mrežu domaćina pogodio Ante Karoglan. Ovim porazom Neretvanac je praktički izgubio sve šanse u borbi s Hajdukom.