Angers
Angers 0:2 Paris Saint-Germain
Paris Saint-Germain

Petar Jenjić • petak, 14.04.2017.

U prvom susretu 33. kola francuske Ligue 1 nogometaši PSG-a uspješno su odradili teško gostovanje kod Angersa. Zahvaljujući dvama pogocima Angela Di Marije upisali su pobjedu i nastavili mrtvu trku s Monacom za prvo mjesto...

Niz od pet pobjeda trebalo je nastaviti i na gostovanju kod Angersa, svjesni su toga bili i nogometaši PSG-a. Pred njima je bilo težak susret protiv momčadi koja je prošli vikend namučila vodeći Monaco. Momčad iz Kneževine slavila je s minimalnih 1:0, Danijel Subašić odigrao je veliku ulogu u toj pobjedi.

Sličnu je igru Angers ponovio protiv protivnika iz istog ranga, međutim, svoje prilike nije uspio realizirati što je PSG iskoristio na najbolji mogući način i dvama pogocima Angela Di Marije došao do pobjede.

Krenuli su gosti vrlo odlučno, strpljivo gradeći napad kruženjem lopte oko protivničkog kaznenog prostora, tražeći priliku za udarac prema vratima Letelliera. Trenutak nepažnje Pastorea mogao je Parižane skupo koštati, Nicolas Pepe je sjajno opalio, ali je Kevin Trapp još boljom obranom izbacio loptu u korner.

Kratkotrajno razdoblje bez događanja prekinuo je Angel Di Maria pokušajem iz daljine koji je otišao malo pored gola. Isti je igrač podario trenutak čarolije u 27. minuti perfektno izvedenim slobodnim udarcem kojim je pogodio sami kut Angersovog gola i doveo svoju momčad u vodstvo. Iako im je u 40. minuti poništen pogodak zbog prekršaja u napadu, domaćin je ponovno pokazao kako će biti vrlo tvrd orah.

Nakon sat vremena igre domaćin je bio blizu poravnanja. Manceau je probio po lijevoj strani i ubacio u kazneni prostor, loptu je nakratko izbacio Maxwell, ali samo do Thomasa Manganija čiji vrlo dobar udarac još bolje brani Trapp. Kudikamo opasniji domaćini u nastavku susreta nisu uspjeli iskoristiti svoje prigode i to im se vrlo brzo osvetilo.

Šest minuta prije kraja svoj je drugi pogodak na utakmici postigao Angel Di Maria, Argentinac je na asistenciju Lucasa Moure pogodio donji lijevi kut protivničkog gola i zapečatio pobjedu svoje momčadi.

Mateo Pavlović odgledao je poraz svoje momčadi s klupe.