Baskonia i matematički osigurala doigravanje, dobar nastup Darka Planinića

Petar Jenjić • petak, 14.04.2017.

U prvom susretu 29. kola španjolske ACB lige košarkaši Baskonije na domaćem su parketu bili bolji od Gran Canarije rezultatom 95:90 čime su i matematički osigurali doigravanje...

Svojom trećom pobjedom u posljednjih pet utakmica Baskonia je i matematički osigurala nastup u doigravanju za prvaka Španjolske. Odličnom trećom četvrtinom slomili su Gran Canariju i u konačnici slavili rezultatom 95:90.

Domaćin je jako dobro otvorio susret i poveo s 11:2, međutim, gosti s Kanarskih otoka vrlo brzo dostižu zaostatak, Albert Oliver je na kraju prve četvrtine smanjio na minus tri (21:18). Za razliku od prve, drugu su bolje otvorili gosti i prešli u vodstvo, ali domaćin se vrlo brzo uspio prilagoditi napadima svojih protivnika pa je u tim trenucima rezultat prelazio s jedne na drugu stranu.

Rodrigue Beaubois donio je Baskoniji četiri poena prednosti u 23. minuti (50:46), Gran Canaria se zatim ponovno vratila u vodstvo, no to je bilo kratkog vijeka. Nisu imali odgovora na raspoloženog Adama Hangu, mađarski je košarkaš ubacio 11 vezanih poena čime je predvodio inspirirane Baskonce koji su ubacili čak 40 poena u trećoj četvrtini. Gosti su do kraja uspjeli tek ublažiti poraz.

Do pobjede ih je predvodio Adam Hanga s 24 poena (5/8 za dva, 3/7 za tricu, slobodna bacanja 5/5), dok je Rodrigue Beaubois dodao 16 koševa (5/7 za dva, 2/6 za tricu) i šest asistencija.

Najbolji je kod gostiju bio Kyle Kuric sa 16 poena (3/3 za dva, 2/7 za tricu, slobodna bacanja 4/4). Darko Planinić je zaključio susret s 13 koševa (3/5 za dva, slobodna bacanja 7/7) i četiri skoka za 22 minute provedene na parketu.