MAXtv Prva liga, 28. kolo, 15.04.2017, 15:00 h, Rujevica, gledatelja: 4211
Suci: Marko Matoc, Ivica Modrić, Davor Kožarec
Marko Vešović 59'
2:0 Split
Split

Branimir Korać • subota, 15.04.2017.

Riječani nisu kiksali protiv Splita, upisali su očekivanu pobjedu i drže četiri boda prednosti nad Dinamom. Na Rujevici je bilo 2:0, domaćin je u svakom poluvremenu došao do jednog pogotka, dovoljno za nova tri boda...

11
90'+3'
Dino Škvorc
61'
9
Ivan Jovanović
65'
14
Roko Baturina
83'
Bruno Akrapović

Iznenađenja na Rujevici nije bilo. Rijeka je nadigrala Split i svladala ga s 2:0 te tako zadržala tri boda prednosti nad Dinamom. Moglo je završiti i uvjerljivijom pobjedom Riječana, ali isto tako gosti su mogli doći barem do jednog pogotka.

Matjaž Kek tako je nastavio seriju utakmica bez poraza, zadržao je Rijeku na vrhu, a Split ostaje na devetoj poziciji sa samo tri pobjede i u ovom trenutku na sedam bodova udaljen od Intera.

Split se nije previše nadao u ovom susretu, jasno je da su Riječani dosta kvalitetnija momčad što uostalom pokazuje i poredak na ljestvici. Gosti su u 28 odigranih utakmica postigli samo deset pogodaka, a i u ovom dvoboju potvrdili su kako nemaju igru prema naprijed i pravog strijelca.

Split je prvi zaprijetio i to dosta opasno u desetoj minuti kada je Pešić pronašao Tomičića koji je uspio svladati Prskala, ali pogodak je spriječio Elez koji je uspio izbiti loptu izvan terena.

Nakon nekoliko poluprilika, Rijeka je prvi put ozbiljno zaprijetila u 25. minuti kada je Gavranović bio u dobroj poziciji na 14-15 metara, ali udarac nije bio dovoljno dobar da bi svladao Duku.

Deset minuta kasnije domaćin ponovno prijeti, ovaj put Andrijašević je malo zakasnio na dodavanje Vešovića, ali zato u 37. minuti Rijeka dolazi do vodstva. Martić je dugačkim ispucavanjem pronašao Gorgona koji odličnim primanjem na prsa dolazi u dobru situaciju i zabija za 1:0.

Odmah nakon toga Split je mogao doći do poravnanja, Ugrina je bio u sjajnoj situaciji, međutim Prskalo je lakoćom obranio.

U drugom poluvremenu Rijeka je krenula po što ekspresnije rješenje pitanja pobjednika pa je tako u 49. minuti opasno zaprijetila preko Gavranovića, on nije pogodio, ali zato je u 59. minuti pao drugi pogodak i to nakon lijepe kombinacije Bezjaka i Gorgona koji krasno pronalazi Vešovića, a Crnogorac podiže vodstvo domaćina.

Do kraja susreta domaćin je rutinski odrađivao posao, Split je sve manje prijetio i nije bilo nekih većih uzbuđenja. Ostalo je 2:0, a za Keka su iz ovog susreta najvažnija ta tri boda.