MAXtv Prva liga, 28. kolo, 15.04.2017, 19:00 h, Stadion Gradski vrt, gledatelja: 2425

Branimir Korać • subota, 15.04.2017.

Nakon dva vezana poraza na početku drugog dijela sezone, Osijek je u narednih šest utakmica upisao pet pobjeda, a jedini ga je svladao Dinamo. Slavonci su podigli formu i igraju dobro, a nova žrtva bila je Istra koju je srušio sjajni Ukrajinac Lopa...

Niti pulska Istra nije imala odgovor na igru Osječana, Zekićeva momčad slavila je u Gradskom vrtu s 2:0 i to golovima Dmytra Lope u prvih 25 minuta susreta.

Lopa je u odličnoj formi i iz utakmice u utakmicu oduševljava vrlo dobrom igrom i atraktivnim golovima, a i kod ova dva pokazao je sjajnu tehničku potkovanost i kvalitetu.

Puljane je mogao načeti već u četvrtoj minuti kada je bio u sjajnoj prilici, dobio je loptu na nekoliko metara od Iveše, ali završnica ovaj put nije bila dobra.

Četiri minute kasnije ipak je pogodio. Borna Barišić dao mu je loptu, Lopa je prošao kroz gostujuću obranu i onda svladao Ivešu.

I nakon postignutog pogotka Osijek je bio bolji, imao je inicijativu i bilo je samo pitanje kada će gostujuća obrana ponovno kapitulirati. Dogodilo se to u 25. minuti nakon sjajnog prodora Lope koji se poigrao s gostujućim braničima i onda rutinirano poslao loptu u mrežu.

Tek početkom drugog poluvremena Istra je prvi put zaprijetila kada je Lukić poklonio loptu protivniku, a u konačnici Paracki pucao pokraj gola.

U prvih 20 minuta drugog dijela Istra je izgledala bolje, pokušavala je zakomplicirati dvoboj, ali kada u tome nije uspjela, kao da se ispuhala i Osijek je do završnice susreta dominirao i tek na kraju Istra je stvorila dvije prilike koje nisu iskoristili Stepčić i Pavić.

U konačnici zaslužena tri boda za domaćina koji tako čuva prednost nad Hajdukom.