Derbi kola uvjerljivo pripao Hajduku, od gostiju samo Zadar uzeo bod

Sportnet • srijeda, 19.04.2017.

U utorak je odigrano novo 26. kolo Treće HNL Jug u kojem je jedino Zadar uspio uzeti bod u gostima, u ostalim utakmicama domaćini su bili nemilosrdni i upisali su sve pobjede. Hajduk je s visokih 5:0 u derbiju kola savladao Neretvanac i praktički stavio obje ruke na trofej. Od ostalih utakmica vrijedi izdvojiti uvjerljivu pobjedu Biogradskog Primorca, te pobjedu Croatije nad Omišom nakon čega su se probili na drugo prvenstveno mjesto.

AUTOR: Ivan Šola

Derbi kola odigran je u Splitu gdje su se susreli vodeći Hajduk i drugoplasirani Neretvanac. Tijekom čitavih 90 minuta domaćini su prikazali potpunu dominaciju i gosti mogu biti zadovoljni što su primili samo pet zgoditaka. Igrala se 18. minuta kada je domaćine u vodstvo doveo Mate Šuto, a do kraja poluvremena mrežu gostiju pogodili su još Deni Jurić i Robert Jandrek za visokih 3:0. U drugom poluvremenu domaćini su postigli još dva pogotka, a strijelac oba gola bio je Lovre Vojković za konačan rezultat 5:0.

Do 14. prvenstvene pobjede i skoka na drugo prvenstveno mjesto stigli su nogometaši Croatije koji su na domaćem terenu teže od očekivanog svladali odlične goste iz Omiša. Na prvi pogodak čekala se 24. minuta utakmice kada je domaćine u vodstvo doveo Tomislav Gudelj, a do kraja poluvremena stvari na početak vratio je Marin Koštić zgoditkom u 45. minuti utakmice za 1:1. U nastavku utakmice igralo se dosta čvrsto bez pravih prilika. Kada se očekivala podjela bodova, u 88. minuti utakmice veliku neopreznost gostiju koristi domaći napadač Ante Ćapin i postiže pogodak za velika tri boda Croatije.

Rutinski do nova tri boda stigli su nogometaši Hrvaca koji su golovima u drugom poluvremenu zasluženo stigli do slavlja protiv GOŠK-a iz Dubrovnika. Junak utakmice bio je domaći napadač Antonio Štimac koji je golovima u 51. i 64. minuti utakmice postavio konačan rezultat utakmice 2:0. S ova tri boda Hrvace su trenutačno trećeplasirana momčad lige, dok se gosti iz Dubrovnika nalaze na šestom mjestu.

Za jedinu podjelu bodova u ovome kolu pobrinuli su se nogometaši Primorca i Zadra koji su miroljubivo odigrali bez pobjednika. Domaćini su u vodstvo došli u 37. minuti utakmice kada je gostujuću mrežu pogodio Frane Barać, a samo dvije minute kasnije najbolji topnik lige Vlatko Blažević postavio je konačan rezultat utakmice 1:1. Zadar se trenutačno nalazi na petom prvenstvenom mjestu, dok su gosti na 15. mjestu.

Do devete prvenstvene pobjede stigli su nogometaši Junaka koji su na domaćem terenu bez većih poteškoća porazili Jadran iz Ploča. Domaćini su u vodstvo došli u 42. minuti utakmice kada je Drago Gabrić iskoristio neopreznost gostiju i zatresao mrežu za 1:0. Potvrda pobjede stigla je u 58. minuti utakmice kada je Domagoj Poljak udvostručio prednost domaćina na 2:0.

Uvjerljivi su bili nogometaši biogradskog Primorca koji su na domaćem terenu s visokih 4:0 porazili Zmaja s Korčule. Gledatelji se još nisu smjestili na tribine kada je dosuđen kazneni udarac za domaćine kojeg je sigurno realizirao Vedran Ješe za 1:0. Do kraja poluvremena gosti su još dva puta vadili loptu iz mreže, a strijelci su bili Antonio Brzoja i Luka Vodopija. U nastavku domaćini su se zadovoljili visokim vodstvom, tako da su u drugom dijelu samo jednom postigli pogodak. Igrala se 53. minuta utakmice kada je konačni rezultat 4:0 postavio Mate Bajić.

Vrlo efikasna utakmica odigrana je u Ivanbegovini gdje je domaći Kamen nakon velikog preokreta savladao Val. Na prvi pogodak čekala se 31. minuta utakmice kada je goste u vodstvo doveo Mislav Pezo, a samo pet minuta kasnije Marin Karamarko udvostručio je vodstvo Vala na 2:0. Do kraja poluvremena domaćini su uspjeli smanjiti prednost zgoditkom Valerija Jurića. U drugom dijelu na terenu je postojala samo jedna momčad, a to su bili domaćini koji su odličnom igrom uspjeli preokrenuti rezultat. Junak utakmice bio Zvonimir-Šantar Perković koji je golovima u 59. i 68. minuti utakmice doveo domaćine u vodstvo 3:2. Pitanje pobjednika riješeno je u 72. minuti utakmice kada je konačni rezultat 4:2 postavio Marin Jonjić.

Do velike pobjede stigli su nogometaši Orkana koji su vrlo nervoznoj utakmici na domaćem terenu uspjeli savladati OSK-Otok. Igrala se 12. minuta utakmice kada je za domaćine dosuđen kazneni udarac kojeg je sigurno realizirao Luka Jurić. Samo tri minute kasnije gosti poravnavaju rezultat zahvaljujući Stipi Baniću. U drugom dijelu domaćini su ostali s igračem manje kada je crveni karton zaradio Bruno Ljubić. U tom periodu gosti su bili puno bliži pobjedi, ali su se domaćini uspjeli obraniti, i naplatiti gostujuće promašaje. Igrala se 77. minuta utakmice kada je Duje Klarić postigao pogodak za 2:1 i za velika tri boda u borbi za ostankom u ligi.

Do 11. prvenstvene pobjede stigli su nogometaši Neretve koji su na domaćem terenu u iznimno efikasnoj utakmici savladali posljednjeplasiranog Zmaja iz Makarske. Domaćini su vodstvo stigli već u osmoj minuti utakmice kada je gostujuću mrežu pogodio Frane Jerković. Do kraja poluvremena Neretva je stekla veliku prednost zahvaljujući dvostrukom strijelcu Draganu Brečiću koji je golovima u 29. i 39. minuti utakmice povisio prednost na 3:0. U nastavku utakmice gosti su zaigrali puno bolje i u samo pet minuta zahvaljujući dvostrukom strijelcu Vinku Petkoviću smanjili vodstvo na 3:2. Ipak pitanje pobjednika riješeno je u 73. minuti utakmice kada svojim drugim zgoditkom Frane Jerković postavlja konačni rezultat 4:2.