Veliki derbi pripao PPD Zagrebu, Nexe glatko poražen

Mihaela Bradovski • četvrtak, 20.04.2017.

Drugo kolo Lige za prvaka Premijer lige rukometaša donio je derbi između PPD Zagreba i Nexea. Zagrebaši su slavili s 30:23 i tako još jednom svladali Našičane...

Našičani se iz sezone u sezonu nadaju da će barem jednom skinuti skalp PPD Zagrebu, ali to im nikako ne polazi za rukom. U drugom kolu Lige za prvaka gostovali su u Zagrebu i upisali uvjerljiv poraz 30:23.

U prvom kolu PPD Zagreb ugostio je u Kutiji šibica Goricu i pošteno se namučio, međutim protiv Nexea imao je dosta lakši posao nakon ozbiljnijeg ulaska u utakmicu gdje nije dozvolio gostima nikakvu šansu.

Desetak minuta izdržali su gosti, bili su u egalu na 4:4, ali nakon toga potpuno su pali i PPD Zagreb velikom serijom 5:0 pobjegao je i do kraja lakoćom kontrolirao rezultat.

Na poluvremenu je bilo 15:9 za domaćina koji do kraja susreta nije dopustio Nexeu da se približi na manje od četiri gola zaostatka.

Kod Zagreba Dobrivoje Marković i Zlatko Horvat postigli su po šest golova, a Stipe Mandalinić pet. Kod Nexea Damir Halilković s četiri gola bio je najefikasniji.

Dubrava je u gostima bez ikakvih problema svladala Spačvu s čak 35:24 uz sedam golova Brune Butorca i šest Ante Babića dok je kod domaćina Ivan Jurić zabio sedam golova.

Gorica je uz sedam golova Ivana Laljeka s 27:24 svladala Umag kod kojeg je s devet golova briljirao novopečeni reprezentativac Valentino Ravnić.