Petar Jenjić • petak, 21.04.2017.

Fenerbahče je i drugu četvrtfinalnu utakmicu na teškom gostovanju kod Panathinaikosa uspio pobijediti i doći na korak do prolaska među četiri najbolja. Predvođen Bogdanom Bogdanovićem slavio je rezultatom 80:75...

Panathinaikos - Fenerbahče 75:80 (20:22, 23:23, 16:18, 16:17)

Četvrtfinale Eurolige, druga utakmica:
Atena - Olympic Sports Center, Gledatelja: 18310
Suci: Saša Pukl (Slovenija), Olegs Laticevs (Latvija), Benjamin Himenez (Španjolska)

Panathinaikos: Singleton 14, Nichols, Rivers 8, James 22, Fotsis 3, Pappas 5, Feldeine, Gist 6, Charalampopoulos, Gabriel, Bourousis 13, Calathes 4

Fenerbahče: Udoh 22, Mahmutoglu, Antić 3, Bogdanović 25, Bennett, Sloukas 5, Nunnally, Vesely 2, Kalinić 7, Dixon 14, Duverioglu, Datome 2

Potpunu je kontrolu nad polufinalnom serijom preuzeo Fenerbahče koji je slavio i drugi puta protiv Panathinaikosa. Turska je momčad tako došla na korak do novog prolaska na završni turnir koji se igra u njihovom gradu.

Željko Obradović ponovno je nadmudrio bivšu momčad i u konačnici slavio rezultatom 80:75. Sjajni Bogdan Bogdanović nastavio je s odličnim igrama i ponovno je predvodio svoju ekipu do pobjede. Prvu meč loptu imat će sljedeći tjedan na domaćem parketu.

Srpski je košarkaš vrlo dobro otvorio i ovaj susret, no dalekometni šutevi donijeli su domaćinima dvoznamenkastu prednost (16:6). Fenerbahče je uzvratio poenima Bogdanovića i Antića i napravio seriju 14:0. Ponovno je srpski košarkaš bio u akciji, ovog je puta zaključio prvu četvrtinu za vodstvo svoje momčadi 22:20.

Početkom druge četvrtine momčadi su se izmjenjivale u vodstvu prije nego je Mike James ubacio sedam uzastopnih poena za domaćine, no Fenerbahče je vrlo brzo uzvratio preko Bogdanovića i poveo.

Početkom drugog poluvremena Bobby Dixon je povezao dvije trice i vratio goste u vodstvo koje je ubrzo naraslo i na sedam razlike (54:61), međutim, Panathinaikos uzvraća. Chris Singleton je ubacio tricu, James Gist povezao šest poena pa se grčki sastav vratio u prednost.

Gotovo pet minuta turska je momčad bila bez poena, no probudili su se Ekpe Udoh i Bogdan Bogdanović za seriju 9:0 koju je tricom prekinuo James. Bourousis je smanjio na poen zaostatka nešto manje od minute prije kraja, no Rivers je promašio tricu, a Dixon 17 sekundi prije isteka vremena s linije slobodnih bacanja povećao vodstvo svoje momčadi (78:75). Domaćin je pogriješio, Kostas Sloukas bio precizan kao i Dixon nešto ranije i potvrdio pobjedu gostujućeg sastava.

Do pobjede ih je predvodio sjajni Bogdan Bogdanović s 25 poena (5/7 za dva, 5/8 za tricu), osam skokova i šest asistencija, dok je Ekpe Udoh dodao 22 koša (11/14 za dva) i devet skokova.

Najbolji je kod domaćina bio Mike James s 22 poena (5/8 za dva, 3/7 za tricu, slobodna bacanja 3/6).