MAXtv Prva liga, 29. kolo, 21.04.2017, 20:00 h, Stadion HNK Cibalia, gledatelja: 487
Slaven Belupo

Cibalia u susretu s tri penala do druge ovosezonske pobjede i smanjenja zaostatka za Splitom

Mihaela Bradovski • petak, 21.04.2017.

Od listopada prošle godine trajao je Cibalijin post, a Slaven Belupo poslužio joj je za prekid ove velike serije utakmica bez pobjede. Tek druga ovosezonska i to s 3:1 protiv Koprivničanaca u dvoboju u kojem su dosuđena čak tri kaznena udarca...

Marko Brekalo
70'
8
Zvonimir Filipović
79'
27
Marko Mlakić
90'+2'
Dražen Pernar
18
(do 56')
26
(do 46')
Željko Kopić

Iako su je mnogi već prežalili, Cibalia je pobjedom protiv Slaven Belupa 3:1 smanjila zaostatak za Splitom na četiri boda i probudila nadu da se može uključiti u borbu za ostanak u ligi.

Split u nedjelju igra protiv Lokomotive i ukoliko ne upiše pobjedu, završnica sezone i u borbi za ostanak bit će zanimljiva.

Do dvoboja sa Slaven Belupom, Cibalia je imala samo jednu upisanu pobjedu i to s kraja listopada iz Vinkovaca protiv Splita. Tada je slavila s minimalnih 1:0, a sada je bila uvjerljivija.

Nagovještaj dobre večeri za navijače Cibalije stigao je već u drugoj minuti kada je Dejan Glavica pobjegao gostujućoj obrani i iskosa s lijeve strane lijepo pogodio suprotni kut.

Pokušavali su gosti doći do poravnanja, ali nisu uspjeli, a domaćina je dodatno pobjedi približio pogodak iz kaznenog udarca u 73. minuti.

Aliti je neoprezno igrao rukom u svom kaznenom prostoru, opravdano je dosuđen kazneni udarac kojeg je Frane Vitaić pretvorio u pogodak.

Deset minuta kasnije Koprivničanci smanjuju zaostatak. Nakon ubačaja s lijeve strane, u svom kaznenom prostoru rukom je igrao Žderić i gosti su dobili priliku za smanjenje zaostatka. Iskoristio ju je Ivanovski koji zabija za 2:1.

Međutim nije bilo neizvjesne završnice. Već dvije minute kasnije Katić ruši Brekala u svom kaznenom prostoru, Mlakar treći put pokazuje na 11 metara, a ponovno je precizan bio Vitaić za konačnih 3:1.

Na kraju zaslužena pobjeda Vinkovčana u zanimljivom dvoboju koji je moguće ipak zakomplicirao borbu za opstanak u Prvoj HNL.