MAXtv Prva liga, 29. kolo, 22.04.2017, 19:00 h, Aldo Drosina, gledatelja: 4746
Suci: Fran Jović, Ivica Modrić, Igor Krmar
1:1 Rijeka
Alexander Gorgon 38'
Rijeka

Branimir Korać • subota, 22.04.2017.

Nakon što je Hajduk odnio pobjedu iz Maksimira i zadao Dinamu težak udarac u borbi za naslov prvaka, Modre je malo oraspoložila pulska Istra 1961 koja je na svom stadionu izvukla remi s Rijekom i tako ostavila utrku za naslov prvaka otvorenom. Poveli su Riječani golom Gorgona, ali Šime Gržan poravnao je iz kaznenog udarca...

Rijeka se pošteno ispromašivala u Puli, vrlo dobro branio je i Ivušić i s tim remijem nije uspjela iskoristiti Dinamov poraz u derbiju protiv Hajduka. Doduše situacija je ipak mrvicu bolja za Riječane nego što je bila prije ovog kola, čak i ako još jednom negdje posrne i ubilježi samo remi, a Dinamo dobije sve do posljednjeg kola, Modrima će za naslov prvaka trebati pobjeda od barem tri razlike. U ovom trenutku to se čini kao nemoguća misija.

Znalo se da Riječanima neće biti nimalo lako u Puli. Regionalni je to derbi, dvoboj rivala u kojem uvijek i jedni i drugi igraju s visokim nabojem, a tako je bilo i sada. Puljani su se dobro branili, u jednom od rijetkih izlazaka na gostujuću polovicu došli su do kaznenog udarca i pogotka koji im je donio bod.

Rijeka se silno trudila do kraja susreta ne bi li došla do pobjedničkog gola, ali nije uspjela, imala je sasvim dovoljno prilika, ali Ivušić i nepreciznost gostujućih igrača krivci su što je ostalo tih 1:1.

U prvom dijelu Riječani su imali inicijativu, ali nisu tako lako dolazili do prilika. Do pogotka je stigla u 31. minuti, a strijelac je bio Alexander Gorgon udarcem glavom s nekoliko metara. Inače nakon pogotka pomoćnik Modrić pokazao je zaleđe, ali nakon razgovora s glavnim sucem Franom Jovićem, ipak je pokazano na centar. Ristovski je ubacio, sporna je bila pozicija Bezjaka koji je prebacio do Gorgona, ali u konačnici suci su odlučili kako je bilo sve čisto.

Istra je svoje najbolje razdoblje igre imala početkom drugog poluvremena kada je napokon stvorila nekoliko prijetnji. U 57. minuti centimetri su je dijelili od pogotka kada je Lucio odlično pucao s ruba kaznenog prostora, ali Prskalo je vrhovima prstiju efektno obranio taj pokušaj.

Minutu kasnije domaćin poravnava. Lucio je ubacivao s desne strane, lopta je pogodila u visoko podignutu Gorgonovu ruku i Jović je odmah pokazao na 11 metara. Riječani se uopće nisu bunili, bili su svjesni da je kazneni udarac ispravno dosuđen, a realizirao ga je Šime Gržan za 1:1.

Do kraja susreta sve je bilo u znaku Rijeke koja je potpuno dominirala i tražila pobjedu. Andrijašević, Gavranović i Vešović u nekoliko navrata propustili su sjajne prilike i ostalo je 1:1 čime se nastavlja utrka za naslov prvaka između Rijeke i Dinama. Da su Riječani slavili u Puli, mogli bi komotno početi s proslavom prve i povijesne titule, ovako...

• Obrisan korisnik23.04.2017. u 11:22
    Bože mili da je Dinamo dao ovakav gol danas bi tražili da se u saboru o tome raspravlja!Rijeka kiksa sve više i neka se pazi Osijeka mogla bi prokockati već dobiveno!