Vodeni sportovi

Jug CO i Mladost finalisti prvenstva Hrvatske

Petar Jenjić • nedjelja, 23.04.2017.

Saznali smo i finaliste prvenstva Hrvatske u vaterpolu, snage će odmjeriti Jug i Mladost. Dubrovčani su se u uzvratu lako obračunali s Mornarom 15:4, dok je Mladost slavila kod Primorja 10:8...

Nakon pobjede 18:7 u prvoj utakmici vaterpolisti Juga glatko su odradili posao i u uzvratu. Na bazenu u Poljudu svladali su Mornar rezultatom 15:4 i plasirali se u finale.

Već je nakon prve četvrtine bilo 4:0, na poluvremenu 8:1, a do kraja je susreta tek odrađivanje posla. Zanimljivo, Jug je ove sezone i četvrti put dobio Splićane s dvoznamenkastom razlikom.

Dubrovčane su do pobjede predvodili Maro Joković i Jacob Merčep s tri pogotka. Kod Mornara je Karlo Kreković postigao dva pogotka.

Dvije su utakmice trebale i zagrebačkoj Mladosti koja je u uzvratu u Rijeci svladala Primorje s 10:8. Time su peti puta ove sezone svladali riječku momčad i zasluženo se plasirali u finale.

Primorje je bolje krenulo u susret i povelo s 3:1. Izgledala je jako dobro domaća momčad u tim trenucima, ali u razdoblju od 12. do 20. minute Mladost radi seriju 6:0, kasnije dolazi i do vodstva 9:4. Primorje je do kraja susreta uspjelo tek ublažiti poraz.

Zagrebačke je vaterpoliste do pobjede predvodio Luka Bukić s tri pogotka, kod Primorja su po dva pogotka postigli Cosmin Radu i Duje Peroš.

Finalna serija na tri pobjede počinje u Dubrovniku 3. svibnja, istoga dana igra se i prva utakmica za treće mjesto.

Spomenimo i kako su odigrane i prve utakmice za plasman od 5. do 8. mjesta. Medveščak je kod kuće uz šest pogodaka Zvonimira Anđelića svladao POŠK 15:13, dok je splitski Jadran pobijedio u gostima Solaris 10:7.

Prvenstvo Hrvatske, polufinale:

Mornar BS - Jug 4:15 (0:4, 1:4, 2:3, 1:4)

Mornar BS: Šparada (3 obrane), Podrug (1 obrana); Čagalj, Kreković 2, Ćalić 1, Živković, Goreta, Rodin, Vrdoljak, Krolo, Dužević 1, Erak, Buha, Miletić

Jug CO: Jarak (2 obrane), Bijač (11 obrana); Macan 2, Fatović, Lončar 3, Joković 2, Garcia 2, Marković, Čulina 1, Perrone 2, Benić 1, Merčep 3, Vrlić, Pavličević

Primorje EB – HAVK Mladost 8:10 (1:1, 2:5, 3:3, 2:1)

Primorje EB: Jelovina (4 obrane), Čubranić, Radu 2, Radulović 1, Power 1, Peroš 2, Ćunko, Tkač, Rakovac, Blažić, Vrlić, Vukičević 1, Paparić, Buljubašić 1

HAVK Mladost: Vićan (4 obrane), Marcelić, Bukić 3, Milaković, Zović, Biljaka 1, Brlečić 1, Vlahović 2 (1), Lazić 2, Pavičić, Paškvalin, Valečić, Bašić 1, Markić