MAXtv Prva liga, 30. kolo, 26.04.2017, 16:00 h, Stadion u Kranjčevićevoj, gledatelja: 217

Dario Dodić • srijeda, 26.04.2017.

Nogometaši Lokomotive u posljednjim su sekundama dvoboja s Istrom 1961 u Kranjčevićevoj došli do pobjede. Junak domaćih bio je Ali Karimi, pogotkom u trećoj minuti sudačke nadoknade...

Crveni kartoni: -/-

Lokomotiva: Šemper, Karačić, Rožman (od 34. Valentić), Karimi, Antunović, Rrahmani, Grezda, Chiquinho (od 80. Ćorić), Šunjić, Bočkaj (od 69. Cekici), Majstorović

Istra 1961: Ivušić, Lucio, Solomon (od 63. Prelčec), Roce, Mitrevski, Žižić, Kitanovski, Miloš, Paracki, Gržan (od 82. Ljubanović), Puclin (od 69. Stepčić)

Dvoboj 30. kola između Lokomotive i Istre nije imao poseban rezultatski značaj, što je u mnogima pogrešno probudilo očekivanja da ćemo u Kranjčevićevoj gledati atraktivnu i pogocima bogatu utakmicu dvaju opuštenih momčadi. Dogodilo se upravo suprotno, 90 minuta uspavanke u Zagrebu razbio je pogotkom u posljednjim sekundama Ali Karimi.

Utakmica je započela s gotovo deset minuta zakašnjenja, na zagrijavanju je pozlilo drugom pomoćnom sucu Vedranu Đuraku, zamijenio ga je četvrti sudac Matoc. I dok je Lokomotiva bar nešto pokušavala, Istra se nije često odlučivala na posjete protivničkom šesnaestercu, Šemper je bio prilično besposlen.

Nije ni Lokomotiva impresionirala, više je dalekometnim udarcima pokušavala matirati gostujućeg vratara Ivušića što im baš i nije polazilo za nogom. Udarac su s 20-ak metara isprobali Grezda i Karimi, Grezdin je udarac bio preslab za Ivušića, Karimijev je otišao malo pokraj lijeve spojnice.

Tek je dvaput Istra bila u nešto opasnijim situacijama pred Šemperom, u samoj završnici susreta Stepčićev ubačaj/udarac lagano brani Lokomotivin vratar, minutu kasnije nakon ubačaja s lijeve strane Ljubanovićev pokušaj glavom blokira njegov suigrač Prelčec.

Kad se već činilo da će po prvi puta u povijesti lige Lokomotiva i Istra odigrati bez pogodaka ukazao se Ali Karimi. Igrala se treća minuta sučevog dodatka, s desne je strane korner izveo Ćorić, Karimi je ostao usamljen na pet metara i glavom postiže svoj prvi pogodak u MAXtv Prvoj ligi i donosi Lokomotivi tri boda kojima zagrebačka momčad preskače Istru i preuzima šesto mjesto na ljestvici.