MAXtv Prva liga, 30. kolo, 26.04.2017, 20:00 h, Gradski stadion u Poljudu, gledatelja: 5450

Petar Jenjić • srijeda, 26.04.2017.

Posljednji današnji susret 30. kola 1. HNL odigran je na Poljudu gdje je Hajduk u gradskom dvoboju protiv Splita slavio s 5:2 uz ukupno sedam različitih strijelaca...

Kristijan Jakić
21'
16
Marko Pavlovski
55'
9
Ivan Jovanović
77'
Bruno Akrapović

Hajduk - Split 5:2 (2:1)

MAXtv Prva liga, 30. kolo:
Split - stadion Poljud
Četvrti sudac: Fran Jović

Golovi: 1:0 Vlašić (12',11m), 1:1 Tomičić (40'), 2:1 Nižić (45'), 3:1 Erceg (47'), 3:2 Ugrina (64'), 4:2 Said (67'), 5:2 Ohandza (85')
Žuti kartoni: Perković (2'), Dupovac (54')
Crveni kartoni:

Hajduk: Stipica, Ismajli, Nižić, Terziev, Memolla, T. Bašić, Hamza, Jefferson, Vlašić (od 71. Kožulj), Erceg (od 58. Said), Ohandza

Split: Kukić, Jurendić, Merajić, Škvorc, Dupovac, Vidović (od 77. Jovanović), Boljat (od 58. Pavlovski), Perković, Ugrina, Pešić, Tomičić

Neuobičajeno efikasnu utakmicu odigrali su Hajduk i Split na Poljudu u posljednjem današnjem susretu 1. HNL. Do pobjede je ipak došla trenutno četvrtoplasirana momčad lige koja je slavila rezultatom 5:2 i na najbolji mogući način se nadovezala na pobjedu protiv Dinama za vikend.

Nakon početnog ispitivanja snaga prvi je zaprijetio Hajduk preko Tome Bašića u osmoj minuti, ali je njegov dalekometni udarac otišao pored gola. U 12. minuti Hajduk je poveo iz kaznenog udarca kada je Josip Jurendić srušio Hysena Memollu, a sudac dosudio sumnjivu najstrožu kaznu. Siguran je izvođač bio Nikola Vlašić.

Pokušavao je Hajduk još u nekoliko navrata iz daljine, ponovno je pucao Bašić, zatim je udarac okušao i Vlašić, međutim, nisu bili dovoljno precizni. U nekoliko je navrata Split došao pred vrata Hajduka, ali nije uspio ozbiljnije ugroziti vrata Dantea Stipice. Ipak, u samoj završnici poluvremena došli su do izjednačenja kada je Ivan Tomičić dobio loptu iza posljednje linije Hajdukove obrane i pospremio je u mrežu.

Nije se dugo trebao čekati odgovor Bijelih, Franck Ohandza je bio sam pred Kukićem, vratar Splita je obranio njegov udarac, lopta se odbila do Zorana Nižića koji je zabio za novo vodstvo domaćina.

Već nakon dvije minute igre u nastavku Hajduk je podebljao vodstvo, Hamza je dugačkom loptom pronašao Ohandzu koji upošljava Antu Ercega. Nekadašnji igrač Splita prošao je svog čuvara i poslao loptu u daljnji kut Splitovog gola. Nakon pogotka gosti su ipak bili nešto konkretniji, ali se Stipica dva puta ispriječio, prvo udarcu Dupovca, zatim i ziceru Tomičića.

Nakon nešto više od sat vremena igre Split je smanjio zaostatak, sjajno je s ruba kaznenog prostora pogodio Sandro Ugrina. Da ne bi bilo nikakve dvojbe oko konačnog pobjednika pobrinuo se u 67. minuti Ahmed Said. Lijepo ga je proigrao Toma Bašić, a on je nekoliko minuta nakon ulaska u igru lijepo pogodio s dvadesetak metara udaljenosti.

Konačan rezultat je pet minuta prije kraja postavio Ohandza, nakon proigravanja Bašića zaobišao je Kukića i poentirao u praznu mrežu.