Atalanta
Atalanta 2:2 Juventus
Juventus

Dario Dodić • petak, 28.04.2017.

Nogometaši Juventusa na otvaranju su 34. kola u odličnoj utakmici u Bergamu protiv Atalante osvojili tek bod. Imali su vodstvo 2:1 od 83. minute, ali je domaćin u 89. uspio doći do izjednačenja...

Atalanta je šestu utakmicu zaredom ostala neporažena. Momčad iz Bergama igra sjajno u posljednje vrijeme, drži poziciju koja donosi Europu iduće sezone, a bod protiv Juventusa po prikazanom su u 90 minuta posve zaslužili. Igrali su otvoreno protiv Stare dame, ušli su bolje u utakmicu, a čak su i poveli krajem prvog poluvremena.

Nije to bila utakmica s velikim brojem prigoda, iako su gledatelji na stadionu Atleti Azzurri d'Italia vidjeli čak četiri pogotka. Gosti su vjerojatno igrali s mislima u idućem tjednu kad ih očekuje prva utakmica polufinala Lige prvaka. Prvi je priprijetio Juventus nakon 25 minuta, iz okreta je pucao Higuain, na mjestu je bio Berisha. Uzvratila je Atalanta preko Freulera, ali Buffona nije tako lako matirati.

Ipak, pošlo je to domaćim igračima za rukom u 45. minuti, prvi pokušaj Atalante blokirala je obrana Juventusa, lopta se u šesnaestercu odbija do Gomeza, koji visokom loptom na desnoj vratnici pronalazi Contija, koji s par metara zabija za vodstvo domaćih.

Već na otvaranju drugog poluvremena Juventus dolazi do izjednačenja. S desne je strane ubacio Pjanić, na skoku je bio Chiellini, koji je večeras igrao 300. utakmicu u Serie A za Juventus, no promašuje loptu, ali vara Spinazzolu, koji je glavom šalje u vlastitu mrežu.

Uslijedila je bolja igra gostiju, najopasniji je bio Khedira, u razmaku od dvije minute Berisha mu dvaput fantastično brani. Još je jednom dobro pucao Higuain, nakon ubačaja Marija Mandžukića s lijeve strane, ali raspoložen je bio vratar domaćih.

U 83. minuti ipak Juventus dolazi do vodstva. Sjajnom dugom loptom Pjanić pronalazi Danija Alvesa, koji glavom matira Berishu za vodstvo gostiju. Činilo se da će Juve ipak do sva tri boda, no u 89. minuti nevjerojatno griješi obrana gostiju, do lopte dolazi Freuler, prvi udarac mu brani Buffon, no iz drugog pokušaja Freuler ipak donosi bod Atalanti.

Mandžukić je odigrao svih 90 minuta, korektno, ali ništa više od toga, baš kao i ostatak gostujućeg sastava.