MAXtv Prva liga, 31. kolo, 29.04.2017, 15:00 h, Stadion u Maksimiru, gledatelja: 2428

Mihaela Bradovski • subota, 29.04.2017.

Nakon dva uzastopna poraza koja su praktički izbacila Dinamo iz borbe za naslov prvaka, Modri su ugostili posljednjeplasiranu Cibaliju i visoko slavili sa 6:0. Posebno raspoložen bio je Amer Gojak koji je postigao čak četiri pogotka...

Matija Mišić
46'
25
Ivan Mastelić
56'
13
Edi Baša
68'
Dražen Pernar

Ovotjedni potresi u Dinamu probudili su momčad koja je na dva poraza protiv Hajduka i Slaven Belupa odgovorila demoliranjem Cibalije. Vinkovčani su posljednjeplasirani na ljestvici i mislima su u sljedećem kolu kada igraju "utakmicu sezone" protiv Splita, te u ovom susretu nisu imali nikakve šanse.

Dinamo je htio izbjeći novi skroman nastup koji bi za sobom vukao nove kritike i dodatno otežavanje atmosfere u i oko momčadi, uspješno je obavio posao i smanjio, barem privremeno, zaostatak za Rijekom na pet bodova.

Prvo ime susreta bio je mladi reprezentativac Bosne i Hercegovine Amer Gojak koji je čak četiri puta zatresao mrežu Šubarića i tako predvodio Dinamo prema pobjedi. Osim njega zabijali su i Hilal Soudani i Domagoj Antolić.

Sve je bilo riješeno već nakon prvih 45 minuta, Dinamo je već na poluvremenu vodio s 4:0, a u drugom dijelu dodatno je povećao prednost i upisao najuvjerljiviju pobjedu ove sezone uz onu protiv Splita u Kupu.

Od početka Dinamo je dominirao, igrao puno kvalitetnije nego u Koprivnici i već u osmoj minuti mogao je do vodstva, no udarac glavom Schildenfelda nakon kornera zaustavila je greda.

Imao je Dinamo dosta prilika, no prvu je realizirao tek u 23. minuti. Antolić je ubacio iz slobodnog udarca, ispred obrane gostiju utrčao je Gojak i glavom poslao loptu u mrežu.

Tu se otvorilo i Modri su počeli puniti mrežu Vinkovčana. Soudani je u 28. minuti došao do lopte, izborio se za udarac s ruba kaznenog prostora i pogodio kut za 2:0.

Deset minuta kasnije novi pogodak domaćina, ovaj put Soudani je asistirao, sjajno je u sredini vidio Gojaka koji glavom još jednom šalje loptu u mrežu.

Za zaključenje vrlo dobrog Dinamovog poluvremena pobrinuli su se Olmo i Antolić, mladi Španjolac ubacio je s lijeve strane, a Antolić glavom u padu lijepo povisio na 4:0.

U nastavku susreta nikakvih promjena što se tiče odnosa snaga nije bilo. Dinamo je i dalje dominirao, stvarao prilike i bilo je samo pitanje s koliko lopti u mreži Cibalia će napustiti Maksimir.

Gojak se pobrinuo za još dvije, prvo je u 78. minuti zabio nakon dodavanja Stojanovića, a zatim u 88. postavio konačnih 6:0 nakon najljepše akcije na susretu u kojoj mu je Soudani krasno spustio loptu, a Gojak rutinski zabio.

Modri su tako došli do očekivanih bodova, smanjili zaostatak za Rijekom i čekaju što će Inter napraviti na Rujevici.