Bundesliga, 31. kolo, 29.04.2017, 18:30 h
Wolfsburg
Wolfsburg 0:6 Bayern
Bayern

Petar Jenjić • subota, 29.04.2017.

Bayern München osigurao je peti uzastopni naslov pobjednika Bundeslige. Danas su na gostovanju kod Wolfsburga slavili s visokih 6:0 i došli na nedostižnih deset bodova prednosti ispred prvog pratitelja...

Do pete uzastopne titule prvaka Njemačke došli su nogometaši Bayerna koji su tri kola prije kraja, pobjedom od čak 6:0 na gostovanju kod Wolfsburga, došli do nedostižnih deset bodova prednosti ispred prvog pratitelja RB Leipziga. Današnjim domaćinima preostaje borba za ostanak u ligi jer se trenutno nalaze bod iznad zone ispadanja.

Nakon ispadanja u Ligi prvaka i nacionalnom kupu, Ancelottijeva momčad će sezona ipak zaključiti s jednim trofejem i određenom dozom zadovoljstva. Danas je sve bilo riješeno nakon prvog poluvremena kada su već postigli tri pogotka.

Bayern je, nimalo iznenađujuće, više težio posjedu lopte. Ipak, u tim je trenucima bolji dojam ostavljao domaćin koji je bio više "gladan" pogodaka što je i normalno jer im je ostanak u ligi itekako ovisio i o ovoj utakmici. Međutim, trenutak čarolije Davida Alabe nije mogao donijeti ništa osim uzdaha razočarenja za navijače Wolfsburga. Austrijski nogometaš je s dvadesetak metara savršeno izveo slobodan udarac i doveo svoju momčad u vodstvo.

Casteels je bio prisiljen spašavati Wolfsburg nakon manje greške njegove obrane koja je u izglednu poziciju dovela Roberta Lewandowskog. Vratar domaćina prvo je sjajnom paradom obranio pokušaj napadača Bayerna, zatim i udarac Thomasa Mullera iz odbijanca.

Vrlo lijepa i jednostavna akcija gostiju u 35. minuti završila je novom loptom u mreži Casteelesa. Kingsley Coman je proigrao Mullera, ovaj je odigrao povratnu loptu na Lewandowskog na rubu kaznenog prostora koji nije imao problema pogoditi desni kut domaćeg gola i upisati se u strijelce 27. put ove sezone. Devet minuta kasnije Coman je ubacio s lijeve strane na peterac ponovno prema Lewandowskom koji je imao vremena namjestiti se i pospremiti loptu u mrežu.

Početkom nastavka ponovno se u strijelce mogao upisati Alaba, ali je pogodio stativu. Polovicom igre u drugom poluvremenu gosti su upisali još jedan pogodak, sjajno je s dvadesetak metara pogodio Arjen Robben. Kao da četiri pogotka nisu bila dovoljna, već je i glupa reakcija Luiza Gustava, kada je napucao loptu, ostavila i s igračem manje jer je Brazilac već ranije imao žuti karton.

Deset minuta prije kraja Thomas Muller je dočekao odbijanac od stative i pospremio loptu u praznu mrežu za peti pogodak svoje momčadi. Pet minuta kasnije u strijelce se upisao i Joshua Kimmich čime je postavio konačan rezultat i zaključio potop Wolfsburga.