MAXtv Prva liga, 31. kolo, 29.04.2017, 19:00 h, Rujevica, gledatelja: 5496
Suci: Duje Strukan, Mario Pepur, Hrvoje Radić
Roman Bezjak 25' (11m)
2:0 Inter-Zaprešić
Inter-Zaprešić

Branimir Korać • subota, 29.04.2017.

Nakon što je Dinamo pregazio Cibaliju sa 6:0 i smanjio na pet bodova zaostatak za Rijekom, čekala se momčad s Kvarnera koja je za protivnika imala Inter. Na kraju su Riječani upisali očekivane bodove i pobjedom 2:0 zadržali visoku prednost na vrhu ljestvice...

Abid Mujagić
46'
29
Frane Šiljić
59'
34
Petar Mikulić
88'
Samir Toplak

Sa svakim kolom Rijeka dolazi sve bliže tituli prvaka Hrvatske. Inter ju nije uspio usporiti, Zaprešićani su poraženi s 2:0, a na kraju mogu biti zadovoljni što nisu upisali i uvjerljiviji poraz jer su 70 minuta igrali s igračem manje.

Riječanima su bile potrebne samo tri minute da riješe pitanje pobjednika, u tom razdoblju od 21. do 24. minute zabili su oba pogotka i Inter je ostao s igračem manje. Već tada bilo je jasno da će sva tri boda ostati na Rujevici.

U prvih 20 minuta Čovićeva mreža nije se tresla, ali nekoliko vrlo loših reakcija Interovih igrača dale su naznaku da će gosti jako teško ostati neporaženi s takvom igrom na Rujevici.

U 21. minuti domaćin dolazi do vodstva. Komorski je ispucao loptu prema riječkoj polovici, odmah ju je vratio naprijed Elez, a ona dolazi do Gavranovića koji odlazi sam pred Čovića i zabija za vodstvo. Komorski je tom prilikom sporo izlazio i Gavranović je tako izbjegao zaleđe.

Ve dvije minute kasnije nade Intera su potopljene. Dobra akcija Riječana i ulazak Bezjaka u 16 metara, pred njim je bila prazna mreža i Slovenac bi zabio za 2:0 da ga nije s leđa srušio Bosec te tako napravio kazneni udarac i priskrbio si izravni crveni karton. Bezjak je svejedno zabio, samo s 11 metara.

S igračem manje Inter se u potpunosti okrenuo obrani i izbjegavanju još težeg poraza i to je uspješno odrađivao. Imala je Rijeka još ponešto izglednih prilika, najbolju Andrijašević kada je bio potpuno sam pred Čovićem, ali trećeg pogotka nije bilo.

Nije bilo niti potrebe, domaćin je tražio tri boda i do njih je i došao što mu je u ovom trenutku ipak najvažnije.