Franko Škugor namučio se za pobjedu na startu kvalifikacija u Ostravi

Branimir Korać • subota, 29.04.2017.

Franko Škugor pokušava proći u glavni ždrijeb Challengera u Ostravi, a posao u prvom kolu odradio je uspješno. Uz dosta muke svladao je Rusa Evgenija Karlovskog u tri seta sa 7:6, 4:6, 7:5...

22-godišnji Rus Evgeni Karlovskij pošteno je namučio Franka Škugora u prvom kolu kvalifikacija na Challengeru u Ostravi. Škugor je ipak na kraju slavio, no nije imao lagan posao.

474. igrač svijeta odigrao je dobar meč i imao je čak i break prednosti u trećem setu, ali Škugor se uspio izvući i doći do pobjede.

U konačnici ipak je spriječio iznenađenje iako je tijekom meča pet puta gubio početni udarac i protivniku dopustio čak 14 break prilika.

U drugom kolu kvalifikacija igrat će protiv sedmog nositelja Španjolca Carlosa Tabernera, 19-godišnjaka koji je trenutno 310. igrač svijeta, 11 pozicija ispred Škugora. Taberner je u prvom kolu svladao Poljaka Piotra Matuszewskog.