Torino
Torino 1:1 Sampdoria
Sampdoria

Luka Medić • nedjelja, 30.04.2017.

U utakmici 34. kola Serie A Torino i Sampdoria odigrali su neodlučeno, 1:1. Iako su domaći bili bolji veći dio susreta, Sampdoria je bolje otvorila susret, povela u ranoj fazi utakmice, ali uporni domaćini, nakon brojnih promašaja na kraju su ipak došli do boda...

Dvoboj Torina i Sampdorije, susjeda na tablici, na kraju je završio neriješenim rezultatom čime će zadovoljniji biti gosti. Torino je odigrao dobru utakmicu, nastavio je svoj niz bez poraza koji traje od sredine ožujka, a zadržao je i bolju poziciju od Sampdorije, ali to ionako ne igra ulogu jer su obje momčadi na sredini tablice. Sampdoria pak nastavlja tražiti svoju prvu pobjedu od slavlja nad Interom u gostima, od tada su upisali dva poraza i dva neriješena rezultata. Ante Budimir za goste je susret započeo na klupi, a u igru je ušao na početku drugog dijela zamijenivši strijelca za gostujuću momčad Schicka.

Od samog početka domaća momčad bila je bolja na terenu, u početnim minutama imali su nekoliko prilika, pokušavao je Ljajić, u petoj minuti pucao je s nekih 12 metara, lopta je završila pored desne vratnice, nekoliko minuta kasnije je opet pokušao, ovog puta je njegov pokušaj završio preko vrata.

Sampdoria je povela iz prve prilike na utakmici, Linettyje napravio dar mar ispred i u kaznenom prostoru domaćih, na vrijeme je dodao do Schicka koji udarcem iz prve s vrha kaznenog prostora efektno pogađa za 1:0. Joe Hart pokušao je obraniti pokušaj, ali ni on to nije mogao zaustaviti.

Hart je pak upisao vrijednu obranu desetak minuta kasnije, Fernandes je pobjegao domaćoj obrani i izašao sam pred vratara Torina, Hart ga je sačekao, ostao na mjestu i obranio taj pokušaj.

Nastavak prvog dijela pripao je domaćinima koji su tražili izjednačenje, najbolju priliku imao je Falqué, čiji je pokušaj Puggioni obranio, dok se s druge strane okušao se Schick, ali tu opasnost je otklonila domaća obrana.

I u drugom dijelu susreta Torino je bolji. Falqué je ponovno pokušao, obrana je to očistila, pokušao je dvaput i Belotti, ali oba puta je to obranio Puggioni. I onda nakon što je obrana Sampdorije u većem dijelu susreta prikazala sigurnost i dobru igru, u 78. minuti praktički su sami sebi dali gol. Jednu ubačenu loptu u kazneni prostor gostiju presjekao je Bereszynski, ali nije ju dobro iskontrolirao, sve je to pratio Iturbe kojemu s desetak metara nije bio problem svladati Puggionija i Torino je konačno izjednačio.

Do kraja susreta Torino je imao nekoliko prilika i za preokret, najbolja je bila pred sam kraj susreta, ali ponovno Belotti nije imao sreće, ponovno je obrana otklonila taj pokušaj. Na kraju svakome po bod, iako su domaćini sigurno zaslužili i više od toga. Na ljestvici nije bilo promjena, Torino je ostao na devetom mjestu s tri boda više od Sampdorije.