Mihaela Bradovski • nedjelja, 30.04.2017.

Još jedna prepreka je preskočena i Chelsea je vrlo blizu naslovu prvaka Engleske. U Liverpoolu je svladao Everton s 3:0 te povećao prednost nad Spursima, a u drugom susretu Manchester City kiksao je protiv Middlesbrougha odigravši tek 2:2...

I drugi put ove sezone Chelsea je nanio težak poraz Evertonu, ovaj put na Goodisonu slaveći s 3:0. Na Stamford Bridgeu bilo je čak 5:0, a ovom pobjedom Chelsea je napravio ogroman korak prema osiguravanju naslova prvaka Engleske.

Gostovanje u Liverpoolu označeno je kao najzahtjevniji susret za Chelsea do kraja sezone, međutim odrađen je na najbolji mogući način i londonska momčad upisala je visoku pobjedu. Do kraja sezone Chelsea ima gostovanje kod WBA te domaće susrete protiv Middlesbrougha, Watforda i Sunderlanda te je jasno koliko veliku priliku ima.

I u ovom susretu dobro su gosti krenuli i odmah zaprijetili preko Hazarda koji je pobjegao domaćoj obrani, obišao vratara, ali nije uspio iskosa pogoditi mrežu.

Do kraja prvog dijela gosti su u još nekoliko navrata zaprijetili, ali nisu uspjeli svladati Stekelenburga.

Ipak sredinom drugog dijela Chelsea je stigao do vodstva. U 66. minuti Pedro je sjajno povukao, stvorio si prostor na rubu 16 metara i onda fantastičnim udarcem poslao loptu u gornji kut.

U 79. minuti drugi pogodak za goste. Hazard je izveo slobodni udarac, Stekelenburg je odbio loptu, ali samo do Garyja Cahilla od kojeg se sretno odbija u mrežu. Već tu je priči bio kraj, a točku na i stavio je Willian nakon lijepe akcije sa Cescom Fabregasom. Inače obojica su ušli na travnjak u zadnjih deset minuta umjesto Hazarda i Pedra.

S ovom pobjedom Chelsea je ponovno na sedam bodova ispred drugoplasiranog Tottenhama.

Manchester United danas je kiksao na svom stadionu protiv Swanseaja, no Manchester City to nije iskoristio. Mogao je City pobjedom otići na tri boda prednosti nad gradskim rivalom, ali kod davljenika Middlesbrougha koji je izgledan putnik u Championship, odigrao je tek 2:2.

Pred Middlesbroughom su još samo tri susreta do kraja sezone, a zaostatak za Hullom je šest bodova. Da stvar bude još gora za Boro, u sljedećem kolu ide u goste Chelseaju, a Hull dočekuje Sunderland koji je i matematički ispao.

U zanimljivom susretu protiv Cityja domaćin je stigao do vodstva u 38. minuti. Downing je povukao kontru, Friend smirio loptu za Negreda koji sjajnim udarcem zabija za 1:0.

Gosti su naporno radili da bi došli do poravnanja i u tome su uspjeli u 69. minuti. Leroy Sane iznudio je kazneni udarac koji Sergio Agüero pretvara u pogodak.

Osam minuta kasnije Boro ponovno vodi. Nakon slobodnog udarca s 18 metara za domaćina, obrana Cityja nikako nije uspjela izbiti loptu koja je putovala kaznenim prostorom i mijenjala vlasnika i u konačnici Calum Chambers skrenuo ju je u mrežu.

Potpunu katastrofu za goste ipak je spriječio Gabriel Jesus koji u 85. minuti nakon ubačaja Agüera glavom šalje loptu u mrežu i odvaja City na barem bod razlike od Uniteda.