Caen
Caen 1:5 Marseille
Marseille

Luka Medić • nedjelja, 30.04.2017.

U 34. kolu francuske Ligue 1 Marseille je na krilima Thauvina kao gost demolirao Caen s čak 5:1...

Marseille se probudio pred sam kraj prvenstva i ostao u igri za Europu. Kod Caena, momčadi koja se bori za sam opstanak slavili su s čak 5:1 i tako poslali poruku Bordeauxu i Lyonu s kojima se bore za Europu. Hrvatski nogometaš u redovima Caena Ivan Santini počeo je susret u prvih 11, u devetoj minuti je postigao zgoditak, a zamijenjen je desetak minuta prije kraja susreta.

U prvih 10 minuta vidjeli smo čak tri pogotka, u drugoj minuti poveo je Marseille nakon jedne akcije domaći nogometaši uspjeli su odbiti jedan pokušaj gostiju, odbijenu loptu skupio je Thauvin koji ju je maestralno poslao u mrežu domaćih za 1:0.

Tri minute kasnije već je 2:0. Thauvin probija po desnoj strani i ubacuje oštru loptu u sam peterac, Gomis kasni, ali ne i Lopez koji bez problema probija Vercoutrea.

U devetoj minuti zabijaju i domaćini, Santini se nalazio u spornoj situaciji, na rubu zaleđa i primio je jednu loptu, izašao sam pred Pelea, lijepo ga prebacio i smanjio rezultat. Suci su procijenili da hrvatski napadač nije bio u nedozvoljenoj poziciji.

Marseille je do poluvremena vratio prednost od dva pogotka, Payet je uputio prizemni udarac s vrha kaznenog prostora, vratar domaćih to je obranio, ali nije uspio zaustaviti loptu koja se odbila do Lopeza koji po drugi puta večeras bez poteškoće zabija za 3:1.

U nastavku susreta vidjeli smo još dva pogotka, oba u izvedbi Thauvina koji je tako došao do hattricka. Drugi pogodak na utakmici zabio je na dodavanje Gomisa nakon malo više od sata igre.

Kompletiranje petarde i hattricka dovršio je na samom kraju susreta, praktički u sudačkoj nadoknadi, ovog puta na dodavanje Samsona.

Marseille je tako ostao u borbi za Europu, s nova tri boda izjednačili su se s Bordeauxom na petom mjestu koji ima utakmicu manje. Caen i Santini imaju još tri kola da spase prvoligaški status. Trenutno drže 18. mjesto, ono koje vodi u doigravanje za opstanak, ali prijete i klubovi iz samog dna, posljednja Bastia koja ima dva i pretposljednji Nancy koji ima samo bod manje od Caena.