Nice
Nice 3:1 Paris Saint-Germain
Paris Saint-Germain

Branimir Korać • nedjelja, 30.04.2017.

PSG nije preživio teško gostovanje u Nici. Domaćin je slavio 3:1 i tako smanjio zaostatak za Parižanima na dva boda i vjerojatno riješio pitanje borbe za naslov prvaka Francuske koji će Monaco jako teško ispustiti...

Danijel Subašić vrlo je blizu proslavi svog prvog naslova prvaka s Monacom. PSG kao jedini konkurent u toj borbi morao je upisati pobjedu u Nici kako bi zadržao korak s Monacom, međutim poražen je s 3:1 i ostaje na tri boda zaostatka, ali s utakmicom više i lakšim rasporedom Monaca do kraja.

I pretpostavljalo se da će to gostovanje u Nici vrlo vjerojatno odrediti sudbinu Parižana. Pobjeda bi im puno značila i s psihološke strane, međutim domaćin je odigrao odličnu utakmicu i na kraju zasluženo slavio dok je PSG dvoboj završio čak s dva igrača manje. Sva frustracija igrača PSG-a očitovala se u nesportskim potezima Motte i Di Marije na kraju susreta zbog kojih su zaradili izravne crvene kartone.

Mrežu gostiju Nice je načela u 26. minuti. Mario Balotelli dobio je loptu na 17 metara, izborio se za prostor i pogodio donji kut Trappovog gola.

Do kraja prvog poluvremena PSG nije uspio stvoriti ozbiljniju priliku i domaćin je odnio vodstvo na odmor.

Odmah na početku drugog dijela Nice je povećala vodstvo. Ricardo Pereira s ruba kaznenog prostora fantastičnim udarcem pogodio je suprotni gornji kut i stavio goste u vrlo tešku situaciju.

PSG je vratio nadu u 64. minuti kada je Di Maria izveo korner, Thiago Silva bio je najviši u skoku, a njegov pokušaj glavom dodatno je skrenuo Marquinhos i gosti su smanjili na 2:1.

Uslijedili su napadi PSG-a koji je opsjedao gol Nice, stvorio niz dobrih prilika, ali nije uspio doći do poravnanja.

U 90. minuti gosti su ostali bez isključenog Motte, Anastasios Donis vrlo brzo povisio je na 3:1, a frustrirajuću večer za goste zaokružio je Di Maria novim crvenim kartonom.