Šokantni poraz Varaždina, Međimurje pobjeglo na plus četiri

Sportnet • četvrtak, 04.05.2017.

Odigrano je 25. kolo Treće HNL Istok u kojem je Međimurje s nova tri boda iskoristilo kiks Varaždina u Vukovaru i približilo se obrani naslova prvaka. Od ostalih utakmica vrijedi izdvojiti identične pobjede Osijeka i Mladosti iz Ždralova protiv Bedema i Bijelog Brda. Višnjevac je doživio novi domaći poraz i 99% je sigurno da će oni napustiti trećeligaško društvo.

AUTOR: Ivan Šola

Do druge uzastopne gostujuće pobjede stigli su nogometaši Belišća koji su na gostovanju u Višnjevcu odnijeli sva tri boda. Igrala se sedma minuta utakmice kada je goste u vodstvo doveo njihov kapetan Zoran Ratković. Pitanje pobjednika riješeno je u 66. minuti utakmice kada je na 0:2 povisio Marin Vučemilović. Do kraja utakmice domaćini su uspjeli samo smanjiti poraz, a strijelac zgoditka za 1:2 bio je Tin Kvesić u 89. minuti.

Do 11. prvenstvene pobjede stigli su nogometaši Mladosti iz Ždralova koji su na domaćem terenu s 3:1 porazili BSK iz Bijelog Brda. U odličnoj utakmici gdje su prilike sijevale sa svake strane domaćini su došli do zaslužene pobjede. Nije istekla niti prva minuta a gosti su morali vaditi loptu iz mreže, nakon gužve u šesnaestercu Hrvoje Trupac bio je najspretniji i zatresao mrežu za 1:0. Desetak minuta kasnije Mile Sučić udvostručio je vodstvo Mladosti na 2:0. Već u sljedećem napadu gosti su nakon prekida smanjili a pogodak je postigao Srđan Radojčić. Konačni rezultat 3:1 postavio je Mile Sučić svojim drugim pogotkom u 24. minuti utakmice.

Derbi u donjem dijelu tablice odigrali su Đakovo Croatia i Slavija iz Pleternice. U vrlo zanimljivoj i na momente gruboj utakmici domaćini su se bolje snašli i zasluženo slavili. Igrala se 19. minuta utakmice kada je Josip Milardović zatresao gostujuću mrežu za 1:0. Do kraja poluvremena domaćini su udvostručili prednost zgoditkom Dine Galičića. U drugom dijelu nije bilo pretjerano prilika, a gosti su u samoj završnici uspjeli ublažiti poraz, igrala se 90. minuta kada je Josip Jakovljević postavio konačan rezultat 2:1.

Za najveće iznenađenje kola pobrinuli su se nogometaši Vukovara koji su na domaćem terenu savladali drugoplasirani Varaždin rezultatom 3:1. Igrala se peta minuta utakmice kada je Saša Šest doveo domaćine u vodstvo, a do kraja poluvremena Marko Kraljević udvostručio je prednost na 2:0. Tračak nade za goste stigao je u 53. minuti kada je iz kaznenog udarca Karlo Šimek smanjio na 2:1. Samo pet minuta kasnije konačan rezultat 3:1 postavio je Dino Brajković.

Derbi kola odigran je u Gradskom vrtu gdje su se susreli Osijek i Bedem iz Ivankova. U vrlo zanimljivoj utakmici gostima je pripao prvi dio, a domaćinima drugi te su na kraju utakmice zasluženo slavili. Igrala se 41. minuta utakmice kada je goste u vodstvo doveo Antun Vuksanović. Odlučujući trenuci utakmice dogodili su se između 61. i 67. minute utakmice kada su Osječani postigli čak tri zgoditka. Strijelci su redom bili Andrej Šimunec, Mihael Klepač i Josip Špoljarić za konačan rezultat 3:1.

Do 11. prvenstvene pobjede stigli su nogometaši Slavonije iz Požege koji su na domaćem terenu očekivano savladali Koprivnicu. Slavonija je došla u vodstvo u 40. minuti kada je gostujuću mrežu pogodio Valentino Podobnik. Pitanje pobjednika riješeno je u 74. minuti kada je konačan rezultat 2:0 postavio Marko Karačić.

U odličnoj formi su nogometaši Marsonije iz Slavonskog Broda koji su se u 25. kolu bez većih problema na domaćem terenu obračunali s Bjelovarom. Na prvi pogodak čekala se 40. minuta utakmice kada je Nemanja Prodanović zatresao gostujuću mrežu za vodstvo 1:0 i s tom prednošću se otišlo na poluvrijeme. U nastavku utakmice pitanje pobjednika riješio je domaći napadač Luka Mihaljević koji je s dva zgoditka u razmaku od sedam minuta postavio konačan rezultat utakmice 3:0.

Nogometaši Međimurja stigli su do 16. prvenstvene pobjede i ostvarili veliki korak prema obrani naslova prvaka. Ovaj puta na gostovanju u Oriovcu zasluženo su slavili minimalnim rezultatom 0:1. Pobjednički pogodak postigao je Stjepan Oštrek u 88. minuti utakmice.