Mihaela Bradovski • subota, 06.05.2017.

Odigrana su još četiri susreta 36. kola Premiershipa u kojima su u akciji bile momčadi iz sredine i donjeg dijela ljestvice. Neočekivani poraz upisao je Hull City na svom travnjaku protiv Sunderlanda...

Iako je dva puta bio u prednosti, Stoke City nije uspio slaviti protiv Bournemoutha. Domaćin se uporno vraćao i na kraju izborio remi 2:2 te tako nastavio niz utakmica bez poraza.

U zanimljivom dvoboju Bournemouth je prvi zaprijetio sredinom prvog dijela kada je Adam Smith pogodio vratnicu da bi deset minuta nakon toga gosti poveli autogolom Lysa Mousseta koji je nakon kornera skrenuo loptu u svoju mrežu.

U drugom dijelu Bournemouth je stigao do poravnanja u trenucima kada nije izgledalo da će u tome uspjeti. Sijevnula je kontra, Smith je ubacio s desne strane u sredinu za Stanislasa koji zabija za 1:1.

Još jednom Stoke je stigao u prednost nakon što se domaća obrana nije uspjela obraniti od visoke lopte na rub peterca, pokušali su izbiti loptu, ali ona je na kraju završila u posjedu Mamea Dioufa koji vraća goste u vodstvo.

Domaćin na ulasku u zadnjih deset minuta ipak dolazi do novog poravnanja i to uz dosta sreće i flipera pred golom nakon čega se lopta od Shawcrossa odbila u mrežu.

WBA uspio je prekinuti seriju poraza i remizirati u gostima kod Burnleyja. Dvoboj je završio 2:2, gosti su bili bliži pobjedi, ali gol Sama Vokesa u 86. minuti donio je Burnleyju bod.

U prvom poluvremenu nije bilo pogodaka i nije bilo naznaka da će u drugom dijelu uslijediti golijada. Sam Vokes u 56. minuti donio je Burnleyju vodstvo nakon asistencije Barnesa, ali gosti su napravili preokret.

Salomon Rondon svojim prvim golom ove godine poravnao je na 1:1 da bi u 78. minuti Craig Dawson proslavio rođendan pogotkom za 2:1.

Ipak u 86. minuti Brady je ubacio, Foster loše reagirao, a Vokes iz blizine donio domaćinu bod.

Hull je očekivao sva tri boda protiv otpisanog Sunderlanda, ali porazom 2:0 značajno si je zakomplicirao situaciju. Na 17. mjestu ima samo dva boda više i utakmicu više od Swanseaja i mogao bi pasti u zonu ispadanja.

Iako je domaćin bio opasniji i imao više prilika, gosti su u 69. minuti poveli pogotkom Billyja Jonesa. U sudačkoj nadoknadi konačnih 2:0 postavio je Jermain Defoe pogotkom iz zaleđa nakon što je pobjegao neopreznom Ranocchiji.

Leicester je glatko slavio protiv Watforda s 3:0 i matematički osigurao ostanak u ligi. Visoka pobjeda za još uvijek aktualnog prvaka za kojeg su pogađali Ndidi, Mahrez i Albrighton.

Watford još uvijek nije siguran, zona ispadanja udaljena je osam bodova, a forma je daleko od priželjkivane.