MAXtv Prva liga, 32. kolo, 06.05.2017, 17:00 h, Gradski stadion u Poljudu, gledatelja: 9947

Petar Jenjić • subota, 06.05.2017.

Nogometaši Hajduka nisu imali prevelikih problema na Poljudu protiv Osijeka. Izravna borba za treće mjesto pripala je Bijelima koji su slavili s 5:1 uz odličnu predstavu Tome Bašića...

Hajduk - Osijek 5:1 (0:0)

MaxTV Prva liga, 32. kolo:
Split - stadion Poljud
Četvrti sudac: Ivica Modrić

Golovi: 1:0 Bašić (56'), 2:0 Futacs (62'), 3:0 Bašić (65'), 4:0 Erceg (70'), 5:0 Said (88'), 5:1 Boban (90+1).
Žuti kartoni: Barry (13'), Tudor (16') / Lopa (53')
Crveni kartoni:

Hajduk: Stipica, Tudor, Nižić, Ćosić, Memolla, Savvas (od 46. Bašić), Jefferson, Hamza, Vlašić, Erceg (od 72. Said), Futacs (od 80. Ohandza)

Osijek: Malenica, Matas, Škorić, Barać, Barišić, Mioč, Lesjak (od 13. Vojnović), Knežević, Lopa, Ejupi, Perošević

Sjajan period igara nogometaša Hajduka produžen je za još jednu utakmicu. Splićani su na domaćem terenu igrali protiv izravnog konkurenta za treće mjesto, Osijeka, i u konačnici slavili s visokih 5:1 nakon što je prvo poluvrijeme završilo bez pogodaka.

Ovom pobjedom Bijeli su sada došli na 62 boda, tri više od današnjih protivnika. Presudan trenutak zbio se početkom drugog poluvremena kada je umjesto Savvasa ušao Toma Bašić koji je u nepunih 20 minuta zabio dva pogotka i jednom asistirao.

Samo je jedna momčad igrala u prvom poluvremenu, to su bili upravo domaćini koji su stvarali konkretnije prijetnje prema vratima Marka Malenice. Sporna situacija zbila se već u trećoj minuti kada se činilo kako je jedan branič Osijeka igrao rukom nakon udarca Jeffersona, ali sudac se nije oglasio.

Najraspoloženiji je u Hajdukovim redovima bio Hamza Barry koji je uputio nekoliko udaraca u kratkom vremenu, no bez veće opasnosti za gostujuća vrata. Splićani su u cijelom prvom poluvremenu imali čak 13 pokušaja prema golu Osijeka koji u prvih 45 minuta nije ozbiljnije zaprijetio.

Vratar Osijeka dva puta je na početku nastavka spasio svoju momčad. U 47. minuti je obranio pokušaj Jeffersona glavom, zatim i sjajan udarac Tome Bašića s ruba kaznenog prostora. Isti je igrač, s gotovo iste pozicije, u 56. minuti pogodio za zasluženo vodstvo Bijelih. Odmah nakon pogotka najbolju je priliku imao Osijek kada je Josip Knežević izravno iz kornera pogodio gredu.

Nekoliko minuta kasnije domaćin je podebljao vodstvo, krasno je s ruba kaznenog prostora u rašlje pogodio Marko Futacs i nastavio sa sjajnom golgeterskom formom. Ako je i bilo nekakve dvojbe oko pobjednika, sve je bilo razriješeno u 65. minuti. Nakon udarca Futacsa lopta se odbila do Bašića koji s ruba šesnaesterca pogađa desni kut gola Malenice. U 70. minuti Nikola Vlašić je prošao po desnoj strani i ubacio u peterac prema Anti Ercegu koji bez problema pogađa mrežu.

Do petog pogotka domaćine je došao u 88. minuti preko Ahmeda Saida koji je desetak minuta nakon ranije ušao u igru. Osijek je u konačnici uspio potići počasni pogodak, strijelac je bio Gabrijel Boban.