MAXtv Prva liga, 32. kolo, 07.05.2017, 17:00 h, Gradski stadion u Koprivnici, gledatelja: 513

Branimir Korać • nedjelja, 07.05.2017.

Dvoboj bez nekog velikog značaja odigran je u Koprivnici, a u njemu je Slaven Belupo ugostio pulsku Istru. U konačnici Koprivničanci su slavili s 2:0 i tako preskočili Lokomotivu na ljestvici...

Nakon što je Lokomotiva u subotu iznenadila i svladala Rijeku u Kranjčevićevoj, preskočila je Slaven Belupo na ljestvici i potisnula ga na šestu poziciju. Međutim nisu dugo Koprivničanci bili na tom mjestu, slavili su i oni u 32. kolu vratili se na poziciju ispred Lokosa.

I Slaven Belupo i Istra 1961 lišeni su neizvjesnosti borbe za opstanak, ali isto tako nisu u igri za Europu, nalaze se u sredini ljestvice i samo odrađuju završnicu sezone. Osjetilo se to i u ovom dvoboju bez velikog naboja, a domaćin je na kraju stigao do sva tri boda.

Za to su mu bili dovoljni pogoci na kraju prvog i početkom drugog poluvremena poslije čega se Istra više nije uspjela vratiti u utakmicu i izboriti barem bod.

U prvom dijelu, prije vodećeg pogotka, mogli su i jedni i drugi do prednosti. Slaven Belupo tresao je i okvir gola kada nije imao sreće Ivanovski, a na drugoj strani posebno je prijetio Gržan kojeg su centimetri dijelili od pogotka.

U 44. minuti domaćin je ipak stigao do prednosti zahvaljujući pogotku Nikole Katića, njegovom prvom golu u Prvoj HNL.

Odmah na startu drugog dijela lijepa akcija domaćina i dobra završnica Mirka Ivanovskog za povećanje prednosti na 2:0. Prvi pokušaj Hebera je obranjen, ali nakon odbijene lopte Makedonac je poentirao.

Bio je to ujedno i konačan rezultat susreta koji je poslužio kao "predigra" posljednjem dvoboju kola, možda i ključnom u borbi za opstanak u MAXtv Prvoj ligi između posljednjeplasirane Cibalije i pretposljednjeg Splita.