CSKA glatko i do treće pobjede, Lokomotiv okrenuo rezultat u seriji

Petar Jenjić • srijeda, 10.05.2017.

CSKA je treći polufinalist VTB lige, s ukupnih 3-0 prošli su košarkaše Astane. Ostala je dvojba između Lokomotiv Kubana i Uniksa jer je prvospomenuta momčad danas slavila u gostima i povela 2-1 u seriji...

Niti u trećoj utakmici košarkaši CSKA nisu imali problema protiv Astane, slavili su rezultatom 91:73 i s ukupnih 3-0 prošli u polufinale.

Kao što je to bio slučaj i u prethodne dvije Moskovljani su se vrlo brzo odvojili na dvoznamenkastu razliku i bez većih problema priveli dvoboj kraju. Na poluvremenu su imali 19 koševa prednosti (44:25), Astana se do kraja nije uspjela spustiti ispod deset koševa minusa.

Do pobjede ih je predvodio Nando De Colo s 18 poena (7/13 iz igre, slobodna bacanja 1/2) i osam skokova, Vitali Fridzon je dodao 14 koševa (5/9 iz igre, slobodna bacanja 2/3).

Najbolji je kod Astane bio Robert Lowery s 23 poena (5/11 iz igre, slobodna bacanja 9/11), šest skokova i pet asistencija.

Za razliku od Moskovljana Lokomotiv Kuban još nije odradio posao do kraja protiv Uniksa. Nakon poraza u prvoj utakmici uspjeli su podići formu u sljedeće dvije i doći do prednosti. Slavili su rezultatom 83:71, u susretu tijekom kojeg su bili u vodstvu većim dijelom. Uoči posljednje četvrtine imali su pet poena viška, dok su u 36. minuti su došli do prve dvoznamenkaste prednosti na susretu (75:64) koju su održavali do samog kraja utakmice.

Najučinkovitiji je u redovima pobjednika bio Taylor Rochestie s 21 poenom (9/17 iz igre, slobodna bacanja 1/1) i pet asistencija, Matthew Janning je dodao 18 koševa (6/10 iz igre, slobodna bacanja 2/2).

Latavious Williams predvodio je Uniks sa 16 koševa (5/8 za dva, slobodna bacanja 6/6). Marko Banić ostvario je učinak od dva poena (1/2 za dva), jednog skoka i dvije asistencije za 14 i pol minuta na parketu.