Bamberg slavio uz skroman učinak Radoševića, Bayreuth umalo prokockao 22 poena prednosti

Petar Jenjić • nedjelja, 14.05.2017.

Košarkaši Bamberga odličnom su posljednjom četvrtinom preokrenuli rezultat protiv Bonna, slavili 76:63 i došli do vodstva u četvrtfinalnoj seriji. Prvu je pobjedu u četvrtfinalu upisao Bayreuth koji je na domaćem parketu svladao Oldenburg 98:94...

Nakon iznenađujućeg poraza u prvoj utakmici, stvari polako sjedaju na mjesto za Bamberg. Vodeća momčad nakon regularnog dijela sezone svladala je neugodni Bonn na domaćem terenu 76:63 i došla do vodstva u seriji 2-1.

Činilo se da će još jedna utakmica otići u neizvjesne vode kada su gosti uoči posljednjih deset minuta imali četiri poena prednosti (52:48). Ipak, sjajnom napadačkom igrom Bamberg je preokrenuo rezultat, dobio četvrtinu 28:11 i stigao na korak do prolaska u polufinale.

Do pobjede ih je predvodio Nikos Zisis s 15 koševa (4/6 za dva, 2/7 za tricu, slobodna bacanja 1/2) i pet asistencija. Leon Radošević je zaključio susret s tri poena (1/6 za dva, sloboda bacanja 1/2), osam skokova i dvije asistencije za 20 minuta na terenu.

Kod gostiju su po 15 koševa ubacili Ryan Thompkins (6/14 iz igre, slobodna bacanja 3/3) i Julian Gamble (4/12 iz igre, slobodna bacanja 7/8).

Oldenburg je propustio s glatkih 3-0 zaključiti seriju protiv Bayreutha, poraženi su na gostovanju 98:94. Iako su tijekom treće četvrtine imali i 22 poena prednosti (76:54), košarkaši Bayreutha posustaju u posljednjih deset minuta.

Sve je išlo od ruke Oldenburgu koji je tricom Frantza Massenata došao na samo poen zaostatka (92:91), 38 sekundi prije kraja. Na drugoj je strani uzvratio Assern Marei, gosti su u sljedećem napadu izgubili loptu i tu je priči bio kraj, iako su ubacili čak 35 koševa u posljednjem periodu.

Do pobjede ih je predvodio De'Mon Brooks s 24 poena (8/13 za dva, 0/3 za tricu, slobodna bacanja 8/8), Assern Marei i Joseph Lewis su dodali po 16 koševa.

Kod gostiju je 28 koševa ubacio Frantz Massenat (1/4 za dva, 8/13 za tricu, slobodna bacanja 2/2).