Hajduk doživio poraz u Ivanbegovini, Zadru pripao derbi kola

Sportnet • ponedjeljak, 15.05.2017.

Odigrano je 31. kolo 3. HNL Jug u kojem je druga momčad Hajduka nakon dugo vremena doživjela poraz, bolji od njih su bili nogometaši Kamena. Od ostalih utakmica vrijedi izdvojiti uvjerljive pobjede oba Zmaja, te pobjede drugoplasiranih Hrvaca i trećeplasirane Croatije.

AUTOR: Ivan Šola

Iznenađenje kola dogodilo se u Ivanbegovini gdje je domaći Kamen uspio preokrenuti vodstvo Hajduka i ostvariti 13. prvenstvenu pobjedu. Gosti su stigli u vodstvo već u sedmoj minuti kada je Ivan Prtajin iskoristio neopreznost domaćina i postigao pogodak za 0:1. Do kraja poluvremena Kamen je uspio u potpunosti okrenuti rezultat, igrala se 28.minuta kada je dosuđen kazneni udarac za domaćine kojeg je sigurno realizirao Zvonimir Šantar Perković, a samo dvije minute kasnije Mirko Tolić postavio je konačan rezultat utakmice 2:1.

Do vrlo važne pobjede stigli su nogometaši Biogradskog Primorca koji su na gostovanju kod posljednjeplasiranog Orkana stigli do sva tri boda. Igrala se 15. minuta utakmice kada je goste u vodstvo doveo Šime Marković i taj je rezultat iznosio nakon prvog poluvremena. U nastavku bolja igra domaćina okrunjena je u 57. minuti kada je dosuđen kazneni udarac kojeg je sigurno realizirao Marin Romić. Ipak gosti su boljom igri u završnici utakmice zasluženo došli do pobjede. Igrala se 74. minuta kada je Željko Malčić zatresao domaću mrežu za 1:2, a pitanje pobjednika riješeno je u 90. minuti kada je Marino Jurjević postavio konačan rezultat 1:3. S ova tri boda gosti su matematički osigurali ostanak u ligi, dok su domaćini pred ispadanjem u niži rang.

Uvjerljivu pobjedu ostvarili su nogometaši Makarskog Zmaja koji su na domaćem terenu deklasirali Primorac iz Biograda. Igrala se 17. minuta kada je Marin Mić doveo domaćine u vodstvo, a do kraja poluvremena gosti su izjednačili iz kaznenog udarca kojeg je sigurno realizirao Ivo Boban. U drugom dijelu potpuna dominacija domaćina koja na kraju došla do punog izražaja. Već u 51. minuti Dominiko Radalj dovodi Zmaj u vodstvo 2:1, a samo šest minuta kasnije Pjero Antunović iz kaznenog udarca povećava na 3:1. Do kraja utakmice gosti su još dva puta vadili loptu iz svoje mreže, prvo je svojim drugim zgoditkom Marin Mić povisio na 4:1, konačni rezultat utakmice 5:1 postavio je Frane Grbeša u 83. minuti.

Do 16. prvenstvene pobjede stigli su nogometaši Hrvaca koji su na gostovanju u Otoku u efikasnoj utakmici zasluženo uzeli sva tri boda. Igrala se peta minuta kada je domaćine u vodstvo doveo Petar Šiško Bašić, samo osam minuta kasnije domaći branič Duje Banić nespretno je reagirao i poslao loptu u vlastitu mrežu za 1:1. Na novo vodstvo čekala se 29. minuta kada je Ivan Bašić zatresao gostujuću mrežu, međutim ni to vodstvo nije dugo potrajalo, samo tri minute kasnije Antonio Štimac vraća stvari na početak 2:2. U nastavku utakmice gosti su s dva zgoditka brzo riješili pitanje pobjednika. Golove za goste postigli su Marko Vukušić i Daniel Maganić.

Minimalnu pobjedu upisali su nogometaši Croatije koji su na teškom gostovanju u Kaštel Starom tek u završnici utakmice stigli do sva tri boda. Pogodak vrijedan sva tri boda postigao je Nikola Šalinović u 75. minuti utakmice.

Do jako važne pobjede stigli su nogometaši Zmaja koji su na domaćem terenu zasluženo savladali četvrtoplasirani Neretvanac rezultatom 4:2. Pitanje pobjednika bilo je odlučeno već nakon prvih 45. minuta kada su domaćini vodili s visokih 3:0. Golove u prvom dijelu zabijali su Branimir Galić, Zvonimir Janjić i Armin Abazi. U nastavku utakmice gosti su uspostavili ravnotežu i smanjili u 54. minuti kada je loptu u domaću mrežu poslao Mario Marić. Igrala se 75. minuta kada je Armin Abazi svojim drugim pogotkom digao prednost na 4:1, a desetak minuta kanije Domagoj Zovko postavlja konačan rezultat utakmice.

Kasni pogodak odlučio je pobjednika u Pločama gdje su se susreli domaći Jadran i Omiš. U utakmici bez previše prilika, gdje su domaćini ipak bili nešto konkretniji mreže se nisu tresle sve do same završnice. Igrala se 87. minuta kada je Dino Primorac iskoristio neopreznost gostiju i postigao pogodak za konačan rezultat 1:0. Gosti se ovim porazom gotovo sigurno opraštaju od treće lige.

Do 12. prvenstvene pobjede stigli su nogometaši Zadra koji su u Stanovima na domaćem terenu zasluženo savladali GOŠK iz Dubrovnika. Na prvi pogodak čekala se 60 .minuta utakmice kada je Bruno Brlić doveo domaćine u vodstvo 1:0. Desetak minuta kasnije gosti se vraćaju u igru kada Domagoj Veraja lijepim zgoditkom vraća stvari na početak. Ipak pitanje pobjednika riješeno je pet minuta prije kraja utakmice kada prvi topnik lige Vlatko Blažević postavlja konačan rezultat utakmice 2:1.