MAXtv Prva liga, 34. kolo, 17.05.2017, 20:00 h, Gradski stadion u Koprivnici, gledatelja: 2751
Suci: Dalibor Mlakar, Ivica Modrić, Igor Krmar
Slaven Belupo
0:2 Rijeka
Franko Andrijašević 14'
Marko Vešović 42'
Rijeka

Mihaela Bradovski • srijeda, 17.05.2017.

Gostovanje u Koprivnici kod Slaven Belupa na Rujevici su okarakterizirali kao ključno u pohodu na naslov prvaka. Rijeka ga je uspješno apsolvirala, vratila se na pet bodova prednosti nad Dinamom, a do kraja sezona ostala su još samo dva kola...

Nakon dosta mučenja u Koprivnici kroz povijest, Rijeka je na ovom stadionu napravila možda i ključan korak prema tituli prvaka. Svladala je Slaven Belupo s 2:0 i bilo bi pravo čudo da kroz cilj ne prođe prva.

Rijeka je stigla do vodstva u 14. minuti pogotkom Franka Andrijaševića. Zuta je ubacio s lijeve strane, lopta je došla do Vešovića od kojeg se odbija točno do Andrijaševića, a on lijepo iz okreta zakucava za vodstvo gostiju.

Slaven Belupo odmah je uzvratio preko Hebera nakon brze i lijepe kombinacije, Brazilac je opalio s 18 metara, lopta se odbila od noge Župarića, promijenila smjer, ali Prskalo je svejedno sjajno obranio.

Rijeka je kontrolirala dvoboj iako nije stvarala neki veliki pritisak i prilike. Ipak u završnici prvog dijela povećala je vodstvo i dodatno se približila tituli.

Dugačka lopta ubačena je prema Vešoviću, Melnjak nije dobro reagirao, glavom je samo kratko spustio loptu riječkom Crnogorcu koji "probija" Markovića i podiže na 2:0.

Odmah je na drugoj strani zapucao s ruba kaznenog prostora Bouadla, ali vratar gostiju još jednom bio je na mjestu i obranio je i taj pokušaj.

U drugom poluvremenu vrlo malo dobrog nogometa. Rijeka zadovoljna rezultatom potpuno je kontrolirala susret, ugušila je sve pokušaje domaćina i više se orijentirala na privođenje dvoboja kraju nego nekim novim napadima.

Slaven Belupo nešto je pokušavao početkom drugog poluvremena, pritisnuli su domaćini, ali izuzev jedno ubačaja Melnjaka prema Heberu, nije bilo veće opasnosti za Prskala.

Prva riječka prijetnja u drugom poluvremenu stigla je tek u 68. minuti kada je Vešović dobro ubacio prema Bezjaku koji je bio u sjajnoj poziciji, ali loše je zahvatio loptu i ostalo je 2:0.

Do kraja susreta na tribinama koprivničkog stadiona raspoloženi gostujući navijači slavili su s razlogom, ukoliko Rijeka svlada Cibaliju na Rujevici u sljedećem kolu, osvojit će svoj prvi naslov prvaka.

• Obrisan korisnik17.05.2017. u 23:10
    Joj pa neka i Rijeka jednom bude prvak Hrvatske,tko zna kad ce opet,Hajduk nije bio 12 godina to dovoljno govori o snazi hrvatske lige,kad samo jedan klub osvaja naslove prakticki,svih ovih godina.