MAXtv Prva liga, 35. kolo, 21.05.2017, 19:00 h, Rujevica, gledatelja: 5961
Suci: Ante Vučemilović-Š., Tomislav Petrović, Miro Grgić
4:0 Cibalia
Cibalia

Rijeka slavi svoj prvi naslov prvaka!

Branimir Korać • nedjelja, 21.05.2017.

Gotovo je, Rijeka je novi prvak Hrvatske! Dinamovoj dominaciji i monopolu na naslov prvaka stigao je kraj, Riječani nisu kiksali u pretposljednjem kolu na Rujevici protiv Cibalije i glatkom pobjedom 4:0 i matematički su osigurali naslov prvaka. Kao šlag na tortu Riječanima će doći gostovanje u Maksimiru u posljednjem kolu gdje će u Dinamovom gnijezdu proslaviti titulu...

Matej Karačić
66'
8
Zvonimir Filipović
73'
27
Marko Mlakić
80'
Dražen Pernar

Matjaž Kek napokon se može opustiti i odahnuti. Danima je puhao na hladno i upozoravao da Rijeka nije prvak sve dok ne bude to i matematički, a sada je ispunjen i taj uvjet. Doduše puno toga bilo je jasnije nakon što je Rijeka uzela sva tri boda u Koprivnici, Cibalia na Rujevici u slavljeničkoj atmosferi nije imala nikakve šanse.

Bio je toga svjestan i Mladen Bartolović, uz sve probleme s kartonima i ozljedama, Bartolović je pružio i odmor nekima od igrača, promiješao sastav i već se okrenuo posljednjem kolu u kojem Cibalia dočekuje Lokomotivu.

Pomlađena i oslabljena Cibalia nije stvorila nikakve probleme domaćinu koji je tražio što brže pogotke kako bi spriječio ulazak u nervozu. Što je tražio, to je i dobio, brzo je poveo, povećao prednost i kasnije rutinski odrađivao posao.

U sedmoj minuti domaćin je morao povesti, Gavranović je bio sam na ziceru, ali nije najbolje zahvatio loptu i pokušaj nije bio precizan.

No nije se dugo čekalo na vodstvo. U 11. minuti Gavranović se iskupio za taj promašaj, dobio je loptu i obišao vratara te poslao loptu u mrežu za erupciju oduševljenja na Rujevici.

Kada je četiri minute kasnije Gavranović još jednom svladao Matkovića nakon asistencije Andrijaševića, bilo je jasno da će Cibalia upisati poraz.

Dva gola prednosti protiv ovakvog protivnika Rijeka nije mogla ispustiti i mirno je odradila posao. U završnici prvog poluvremena u listu strijelaca upisao se i Roman Bezjak za ogromnih 3:0 na odmoru.

U nastavku susreta nastavak fešte na tribinama i odbrojavanje do povijesne prve titule prvaka. Pobjedu je zacementirao Dario Župarić u 72. minuti za konačnih 4:0.

Potpuno zaslužena pobjeda Rijeke i zaslužena titula prvaka Hrvatske. Riječani su bili najkonstantniji, igrali najbolji nogomet i s razlogom podižu pehar prvaka.

• Tko Gdje22.05.2017. u 12:28
    Vratiće se Mamić i jači i podmukliji sad kad je HDZ na vlasti!
    Tko Gdje
  • Obrisan korisnik22.05.2017. u 03:47
    Svaka cast!! Nek svima bude primjer da se moze i protiv Dinama i Mamica i sudaca sa radom i disciplinom!
  • Ronaldo921.05.2017. u 23:18