Hajduku pripao derbi kola protiv Zadra

Sportnet • ponedjeljak, 22.05.2017.

Odigrano je 32. kolo 3.HNL Jug u kojem su više manje ostvareni očekivani rezultati. Derbi kola igrao se na Poljudu gdje je druga momčad Hajduk u samoj završnici preokrenula vodstvo Zadra i stigla do pobjede. Od ostalih utakmica vrijedi izdvojiti uvjerljive pobjede Primorca iz Biograda, Hrvaca i Junaka. Dok su nogometaši Vala priredili najveće iznenađenje savladavši u gostima Neretvanac.

AUTOR: Ivan Šola

Derbi kola odigran je na Poljudu gdje je druga momčad Hajduka u samoj završnici preokrenula vodstvo Zadra i stigla do 22. prvenstvene pobjede. Igrala se 36. minuta kada je goste u vodstvo doveo iskusni Želimir Terkeš i s tom prednošću se otišlo na poluvrijeme. U nastavku puno bolja igra Hajduka koji su do poravnanja stigli tek u 79. minuti kada neopreznost u gostujućoj obrani koristi Lovre Mario Vojković i šalje loptu u mrežu za 1:1. Kada se očekivalo da će utakmica završiti bez pobjednika, duboko u sudačkoj nadoknadi domaći napadač Tomislav Mrkonjić šalje loptu u gostujuću mrežu za konačan rezultat 2:1.

Do 13. prvenstvene pobjede stigli su nogometaši dubrovačkog Goška koji su na domaćem terenu minimalno savladali Jadran iz Ploča. Odlučujući trenutak utakmice dogodio se u 42. minuti kada je dosuđen kazneni udarac za domaćine, a sigurni realizator za 1:0 bio je Karlo Torbarina.

Nogometaši Omiša ostvarili su jako važnu pobjedu u nadi za ostankom u ligi. Na domaćem terenu s minimalnih 1:0 savladali su neugodnog Zmaja s Korčule. Jedini pogodak na utakmici postignut je u 47. minuti kada je kapetan domaćina Frane Pivčević bio najspretniji pred gostujućim vratarom i neobranjivo poslao loptu u mrežu za važna tri boda.

Iznenađenje kola priredili su nogometaši Vala koji su u Opuzenu na gostovanju kod četvrtoplasiranog Neretvanca neočekivano stigli do velika tri boda. Gledatelji se još nisu ni smjestili na tribine, a gosti su poveli. Igrala se druga minuta utakmice kada je Marko Čulić šokirao domaće gledatelje i doveo goste u vodstvo. Do kraja poluvremena domaćini su se vratili u egal, igrala se 22. minuta kada je kapetan Neretvanca Ante Mihaljević zatresao gostujuću mrežu za 1:1. Odlučujući trenutak utakmice dogodio se u 62. minuti kada je Andro Šarić iskoristio veliku neopreznost domaće obrane i zatresao mrežu za konačan rezultat 1:2 u korist gostiju.

Jedina utakmica bez pogodaka u ovome kolu odigrana je u Zmijavcima gdje je domaća Croatia dočekala OSK Otok. U dosta rastrganoj i nezanimljivoj utakmici konačni ishod je realan, iako su obje ekipe imale svoje prigode koje nisu iskoristile. Gosti su zasigurno zadovoljniji bodom koji ih je doveo koračić do ostanka u ligi.

Do 17. prvenstvene pobjede stigli su nogometaši Hrvaca koji su na domaćem terenu zasluženo savladali makarski Zmaj. U prvom dijelu gosti su se odlično držali sve do 41. minute kada je Jakov Marunica doveo domaćine u vodstvo, a samo dvije minute kasnije Ante Buljan udvostručio je vodstvo Hrvaca na 2:0. U drugom dijelu gosti su bili nešto bolji protivnik i u 88. minuti Marin Mić zgoditkom je donio tračak nade Zmaju za barem bod. Međutim u sudačkoj nadoknadi iz kontre Daniel Maganić postavlja konačan rezultat 3:1.

Vrlo zanimljiva utakmica odigrana je u Sinju gdje je domaći Junak poslije preokreta nad Orkanom došao do velike pobjede s kojom su matematički osigurali ostanak u ligi. Igrala se deseta minuta utakmice kada je Duje Kustura doveo goste u vodstvo, a do kraja poluvremena domaćini se vraćaju u egal zgoditkom Marija Batinića. U nastavku utakmice puno bolji domaćini koji zasluženo stižu u vodstvo u 54. minuti kada najbolji domaći igrač ove sezone Drago Gabrić šalje loptu u mrežu za 2:1. Pitanje pobjednika riješeno je u 85. minuti utakmice kada Petar Turković postavlja konačan rezultat 3:1. Orkan je ovim porazom napravio veliki korak ka ispadanju iz lige.

Za najuvjerljiviju pobjedu u ovome kolu pobrinuli su se nogometaši biogradskog Primorca koji su na domaćem terenu s visokih 7:2 porazili Kamen iz Ivanbegovine. Igrala se 25. minuta utakmice kada je Vedran Ješe iz kaznenog udarca doveo domaćine u vodstvo, a do kraja poluvremena gosti su zahvaljujući dvostrukom strijelcu Nikoli Mariću preokrenuli u potpunosti rezultat na 1:2. Igrala se 49. minuta kada je dosuđen novi kazneni udarac za domaćine, a opet je siguran bio Vedran Ješe za 2:2. Ključni detalj utakmice dogodio se u 53. minuti kada je gostujući igrač Petar Kljenak zaradio izravni crveni karton. Domaćini su do kraja utakmice znali iskoristi igrača više i čak pet puta slali loptu u gostujuću mrežu. Dvostruki strijelac bio je Mate Bajić, dok su mrežu Kamena još pogađali Mateo Colić, Željko Malčić i Josip Galešić.