Ukić najbolji u visokom porazu AEK-a, Panathinaikos izborio nastup u finalu

Petar Jenjić • ponedjeljak, 22.05.2017.

Košarkaši Panathinaikosa prvi su izborili nastup u finalu grčkog prvenstva, u četvrtoj su utakmici svladali AEK rezultatom 105:65 i s ukupnih 3-1 prošli dalje...

Prošle je sezone bio koban Olympiakos, ove Panathinaikos. Košarkaši AEK-a ponovno su zaključili sezonu u polufinalu grčkog prvenstva i to visokim domaćim porazom od "Zelenih". Izgubili su rezultatom 105:65 i s ukupnih 3-1 ispali iz daljnjeg natjecanja.

Već se od samog početka utakmice moglo nazrijeti kako će se dvoboj odvijati jer je nakon pet minuta Panathinaikos vodio s 15:1. Osim početnih 0:0, rezultat više nije bio niti izjednačen, u 13. minuti gosti dolaze do 21 poena (34:13) prednosti koje lako održavaju do poluvremena.

Razlika u kvaliteti ovih dviju momčadi bila je očigledna, Panathinaikos je dominirao do kraja utakmice, u konačnici upisao i više nego uvjerljivu pobjedu.

Predvodio ih je Nick Calathes sa 17 poena (5/5 za dva, 2/4 za tricu, slobodna bacanja 1/2) i devet asistencija, dok je Chris Singleton dodao 16 koševa (4/4 za dva, 1/2 za tricu, slobodna bacanja 5/6).

Najbolji je kod AEK-a bio Roko Ukić sa 16 poena (4/8 za dva, 2/4 za tricu, slobodna bacanja 2/2) i dvije asistencije za 30 minuta provedenih na parketu.