MAXtv Prva liga, 35. kolo, 22.05.2017, 18:00 h, Aldo Drosina, gledatelja: 760
Suci: Igor Pajač, Jerko Crnčić, Vedran Đurak
David Puclin 17'
1:0 Split
Split

Dario Dodić • ponedjeljak, 22.05.2017.

Nogometaši Istre 1961 odigrali su vrlo dobru utakmicu na zatvaranju 35. kola MAXtv Prve lige, u Puli su s 1:0 proslavili odlazak trenera Tota...

Josip Vuković
62'
9
Ivan Jovanović
72'
16
Marko Pavlovski
72'
Bruno Akrapović

Što su igrači tražili, to su i dobili. Uprava Istre 1961 odlučila je zahvaliti se na suradnji treneru Totu, koji je u posljednjim tjednima izgubio podršku igrača, a na njegovo mjesto ponovno je kao privremeno rješenje postavljen Darko Raić-Sudar. Bilo to zbog trenerske promjene, lijepog vremena ili iznimno slabog suparnika, Istra je nakon sedam kola u kojima je osvojila tek jedan bod ponovno okusila slast pobjede.

Motiviranija momčad na zatvaranju 35. kola MAXtv Prve lige trebala je biti ona gostujuća, nogometašima Splita bitan je svaki bod u borbi za opstanak, no s obzirom na to kako su igrali gotovo čitavu sezonu, teško je očekivati da će se spasiti u posljednjem kolu, a treba biti iskren i priznati da nisu baš pokazali preveliku želju.

Istra je dobar dio zanimljive utakmice u Puli bila bolja, kod gostiju su tek nešto pokušavali Pešić i Ugrina, ali bilo je to premalo protiv probuđene istre. Možda bi se utakmica drugačije rasplela da je Ugrina u petoj minuti uspio uputiti udarac na Ivušićev gol, u zadnji čas ga je blokirao Žižić.

Uzvratio je David Puclin dobrim udarcem s 20-ak metara, ali odličan je bio i Splitov vratar i kapetan, Tomislav Duka. Mogao je Split do vodstva u 17. minuti, nakon ubačaja s desne strane Vidović neometan s nekih šest metara glavom puca vrlo loše i promašuje gol.

Kako to već biva u nogometu, kazna je uslijedila vrlo brzo, već u idućoj minuti. Bila je to krasna akcija domaćih u tri poteza. Dugom loptom Paracki pogađa Miloša na desnoj strani, on pak šalje prizemnu loptu u kazneni prostor Istre, točno na jedanaesterac, odakle je Puclin šalje iza Dukinih leđa za vodstvo Istre.

Gosti su imali još jednu priliku desetak minuta kasnije. Ugrina je dobro primio loptu na lijevoj strani Istrinog peterca, krajičkom oka vidio je Aliyua u boljoj poziciji, no dugo se Nigerijac namještao, blokira ga Gojković.

Iako je Split taj koji je morao biti motiviraniji i loviti pogodak pod svaku cijenu, Istra je bila bliže golu. Na otvaranju drugog poluvremena Paracki koristi slabu obrambenu reakciju Vidovića i odlično tuče, ali još bolje brani Duka. U posljednjim trenucima brzonogi Solomon u kontri je projurio kraj Maglice, prevario i Duku, ali lopta se zaustavlja na vratnici, Istra uzima sva tri boda.

Split je uoči posljednjeg kola u teškoj situaciji. Kako bi izbjegao direktno ispadanje u Drugu HNL Split mora pobijediti Osijek na svom travnjaku i nadati se da će Lokomotiva u gostima pobijediti Cibaliju.

1-0 David Puclin Goal Croatia 1. HNL - 22.05... by diyan-delev