Vinogradar osigurao naslov prvaka, novi kiks Segeste na Gradskom stadionu

Sportnet • srijeda, 24.05.2017.

Odigrano je 28. kolo 3.HNL Zapad u kojem su nogometaši Vinogradara pobjedom u Samoboru osigurali naslov prvaka. Od ostalih utakmica vrijedi izdvojiti težak poraz Trnja u Vrbovcu, a njihov kiks najbolje je iskoristila Kustošija koja se uvjerljivom pobjedom bodovno poravnala s Trnjem, i netko od njih dvoje će završiti u 2.HNL. Stupnik je novim porazom i matematički ispao iz lige.

AUTOR: Ivan Šola

Dva kola prije kraja nogometaši Vinogradara matematički su osigurali naslov prvaka, ali nisu predali zahtjev za višim rangom, tako da ćemo ih i sljedeće sezone gledati u ovoj ligi. Do 18. prvenstvene pobjede stigli su na gostovanju u Samoboru gdje su slavili s minimalnih 1:0. Jedini pogodak na utakmici postigao je Dario Terzić u 15. minuti.

Za iznenađenje kola pobrinuli su se nogometaši Haška koji su na gostovanju u Sisku kod Segeste stigli do neočekivana tri boda. Već nakon 15. minuta igre rezultat je bio 0:2 zahvaljujući gostujućem napadaču Marinu Mudražiji. Do kraja poluvremena domaćini su smanjili, igrala se 35. minuta utakmice kada je Marko Korečić pogodio gostujuću mrežu za 1:2. Pitanje pobjednika riješeno je u 79. minuti kada je Martin Sekulić poslao loptu u domaću mrežu za konačan rezultat 1:3.

Uvjerljivu pobjedu upisali su nogometaši Kustošije koji su na domaćem terenu s visokih 5:0 porazili Dugo Selo. Gosti su se dobro držali sve do 41. minute kada je Ivan Horvat neobranjivo poslao loptu u mrežu za 1:0. U drugom dijelu nakon samo šest minuta igre Ivan Al Tharwan povećao je vodstvo domaćina na 2:0. Do kraja utakmice gosti su primili još tri zgoditka, a sve golove za Kustošiju postigao je Tomislav Šušković.

Jako važnu pobjedu u borbi za opstankom u ligi ostvarili su nogometaši Vrbovca koji su na domaćem terenu s čak 4:0 ispratili drugoplasirano Trnje. Igrala se 26. minuta utakmice kada je dosuđen kazneni udarac za domaćine kojeg je sigurno realizirao Antonio Kokot za 1:0. Ključni detalj utakmice dogodio se u 51. minuti kada su gosti ostali s igračem manje, jer je drugi žuti karton zaradio Marin Tomšić. Domaćini su brzo iskoristi brojčani višak, te u samo dvije minute riješili pitanje pobjednika. Igrala se 62. minuta kada je Domagoj Colarić povisio prednost na 2:0, a samo minutu kasnije Matija Dimović trese mrežu za 3:0. Do kraja utakmice u listu strijelaca upisao se još i Josip Colarić.

Do tek sedme prvenstvene pobjede stigli su nogometaši Zagorca iz Krapine koji su na domaćem terenu porazili Jadrana iz Poreča 2:1. Igrala se 11. minuta kada je Matija Smrekar doveo domaćine u vodstvo, a samo dvije minute kasnije Marko Kepčija vratio je stvari na početak 1:1. Pobjednički pogodak djelo je ponovno Matije Smrekara koji je u 55. minuti utakmice postavio konačan rezultat utakmice. Međutim kako stvari stoje ovo će biti pirova pobjeda domaćina, jer ih samo čudo može spasiti od ispadanja.

Do važne pobjede stigli su nogometaši Maksimira koji su na domaćem terenu uspjeli poraziti četvrtoplasirani Krk. Domaćini su stigli u vodstvo u 23. minuti kada je Filip Hodak iskoristio neopreznost u gostujućoj obrani i zatresao mrežu za 1:0. Pitanje pobjednika riješeno je u 62. minuti kada je Luka Nakić postavio konačan rezultat utakmice 2:0.

Nogometaši Vrapča ostvarili su najveću pobjedu u prvenstvu savladavši posljednjeplasiranog Stupnika s čak 9:0. U potpuno jednosmjernoj utakmici briljirali su domaći napadači Antun Strjački i Martin Šaban koji su postigli po tri pogotka. U listu strijelaca upisali su se još Ivan Švigir, Marin Šutalo i Filip Kćira. Gosti su se ovim visokim porazom oprostili od trećeligaškog društva, dok su se domaći nogometaši popeli na visoko šesto mjesto.

Ljepotica kola odigrana je u Sesvetama gdje je Dubrava kao domaćin nakon preokreta izgubila od Opatije 4:2. Igrala se 13. minuta kada je domaćine u vodstvo doveo Anton Berišić, ali do kraja poluvremena Mijo Dadić vratio je goste u egal 1:1. U 55. minuti utakmice dosuđen je kazneni udarac za Dubravu kojeg je sigurno realizirao Dragan Juranović za 2:1. U posljednjih pola sata gosti su prikazali svu raskoš na terenu i zasluženo došli do pobjede. U 60. minuti Marko Bjelanović poravnao je rezultat na 2:2, a u samom finišu utakmice Antonio Pejanović i Danijel Lazić postavili su konačan rezultat 2:4.