MAXtv Prva liga, 36. kolo, 26.05.2017., Gradski stadion u Koprivnici, gledatelja: 1487
Suci: Igor Pajač, Vedran Đurak, Goran Loparac
1:2 Hajduk
Marko Futacs 8', 25' (11m)
Hajduk

Dario Dodić • petak, 26.05.2017.

Nogometaši Hajduka pobjedom su se oprostili od nastupa u ovoj sezoni MAXtv Prve lige. Na krilima raspoloženog Marka Futacsa Bili su u Koprivnici svladali Slaven Belupo s 2:1...

U odličnoj utakmici na Gradskom stadionu u Koprivnici nogometaši Hajduka su na otvaranju posljednjeg, 36. kola MAXtv Prve lige s 2:1 svladali Slaven Belupo i pobjedom zaključili nastup u ovoj sezoni. Ponovno je briljirao Marko Futacs, zabio je oba Hajdukova pogotka i tako utvrdio vodeće mjesto na ljestvici strijelaca. Mađar je prvenstvo zaključio s 18 golova, drugo mjesto dijele Hodžić i Franko Andrijašević sa po 15 zgoditaka.

Iako je solidnom polu-prilikom utakmicu otvorio Slaven Belupo, prvo je poluvrijeme ipak pripalo gostima iz Splita. Već u sedmoj minuti dao je Futacs naslutiti što čeka domaće. Sjajnom ga je loptom u prostor uposlio Hamza, Futacs se odlučio na dribling domaćeg vratara Blaževića, ali kako pobjednik tog duela izlazi Slavenov čuvar mreže.

Samo minutu kasnije voda se okreće na Futacsev mlin. Nije se akcija činila toliko opasnom kao ona minutu prije, Bašić je glavom proslijedio loptu do Hajdukovog napadača koji se našao u sendviču između dvojice Slavenovih igrača. Stasiti ih se Mađar otresao kao od šale, a zatim u padu gurnuo loptu pokraj Blaževića za vodstvo Hajduka.

Nakon 15 minuta igre mogao je Futacs i do drugog gola, ukrao je loptu Jovičiću na rubu kaznenog prostora, odlučio se lijevom pokušati prebaciti Blaževića. Uspio je, ali je prebacio i gol. Par minuta kasnije oprobao je udarac i Toma Bašić, s nekih 25 metara je uputio snažan udarac, no lopta prolazi malo pokraj desne vratnice.

U 25. minuti bilo je 2:0 za Hajduk. Jovičić u kaznenom prostoru ruši Antu Ercega, Pajač pokazuje na bijelu točku, a Futacs pogađa donji desni kut Blaževićevog gola za svoj 18. gol sezone.

Imao je Slaven solidnu priliku za smanjenje Hajdukovog vodstva u 28. minuti kada je Purić s desne strane ubacio za Ivanovskog, čiji udarac glavom brani Stipica. Do kraja prvog poluvremena nije bilo ozbiljnijih prijetnji na bilo koji gol.

U nastavku je puno bolje zaigrao domaćin, Slaven Belupo krenuo je agresivnije prema Hajdukovom golu i u nekoliko navrata došao opasno blizu pogotku. Na samom otvaranju drugog dijela Ivanovski je odlično pucao nakon ubačaja s lijeve strane, ali zaustavlja ga okvir gola.

Inicijativa Slaven Belupa došla je na naplatu u 76. minuti. Nakon ubačaja iz kornera lopta je stigla do Barića, čiji je slab pokušaj udarca s nekih 14 metara stigao do Vinka Međimoreca, koji lukavo iz prve potkopava loptu, prebacuje Hajdukovu obranu i Stipicu i donosi smanjenje vodstva domaćem sastavu.

Više od toga Slaven Belupo ipak nije mogao, do kraja susreta jednu je priliku prokockao Hajduk, Ohandzin dobar udarac glavom ukrotio je Blažević, dok je s druge strane nakon lijepe kombinacije s Christensenom Heber iz teške situacije pucao preko gola.