(do 60')
35
(do 70')

Mario Tokić

Cibalia je napravila sve, a nije još napravila ništa. Remijem u Vinkovcima protiv Lokomotive potvrdila je devetu poziciju nakon 36 kola MAXtv Prve lige. Doduše, na kraju Cibaliji taj bod i nije bio potreban jer je Split katastrofalnu sezonu okončao porazom protiv miješanog sastava Osijeka u Dugopolju, ali za samopouzdanje Bartolovićevih igrača bila je potrebna ovakva završnica.

Nije dobro krenulo po Vinkovčane, opuštena Lokomotiva puno je bolje ušla u dvoboj od Cibalije, što je nakon 20 minuta igre urodilo pogotkom u mreži Mladena Matkovića. Cekici je na svojoj polovici blokirao pokušaj Čuljka, lopta mu se odbila u for, projurio je kraj Čuljka, izbio sam pred Matkovića, ali predugo je oklijevao i Cibalijin vratar brani njegov pokušaj. Na nesreću Vinkovčana lopta se odbila do Doležala, koji s 20-ak metara krasno zabija u praznu mrežu za vodstvo lokomotive.

S obzirom na činjenicu da bi Cibalia porazom od Lokomotive i eventualnom pobjedom Splita protiv Osijeka izravno ispala u Drugu HNL, Vinkovčani su opasno živjeli. Lokomotiva je posve dominirala, a centimetri su gostujuće igrače dijelili od novog pogotka u 27. minuti. Slobodnjak je s nekih 20 metara sjajno izveo Ali Karimi, ali umjesto gola pogađa gredu. Na odbijancu je prvi bio Halilović, atraktivno je pokušao iz prve, ali lopta odlazi preko gola.

Imao je Halilović još jednu izglednu priliku u prvom dijelu, ali ponovno je promašio gol. Prvu pravu priliku ili polupriliku, domaći su dočekali u 39. minuti, Petar Mišić gađao je lijepo desne rašlje, ali na putu do gola loptu je blokirao Majstorović.

Pribrali su se domaćini u drugom poluvremenu, u igru je ušao Bartolovićev džoker s klupe, Marko Pervan i odmah zatresao vratnicu. Uzvratio je Halilović s 25 metara, ali ponovno nije bio precizan.

Erupcija oduševljenja u Vinkovcima stigla je u 75. minuti. Nakon ubačaja s lijeve strane Majstorović tek kratko odbija loptu, točno na nogu Edija Baše, koji probija Šempera za konačnih 1:1.

Cibaliju čekaju dvije kvalifikacijske utakmice za ostanak u MAXtv Prvoj ligi, a kao što je već poznato Split nije dobio licencu niti za Drugu HNL te ispada u treći rang natjecanja.