Suci: Ante Vučemilović-Š., Tomislav Petrović, Dalibor Conjar
Goran Roce 6', 71'
Theophilus Solomon 70'
Istra 1961

Dario Dodić • subota, 27.05.2017.

Nogometaši Istre 1961 uspješno su zaključili ovu sezonu MAXtv Prve lige. U posljednjem, 36. kolu u Zaprešiću su s 3:0 svladali Inter...

Ivan Blažević
46'
13
Franko Knez
74'
32
Luca Polizzi
80'
Samir Toplak
98
(do 88')
92
(do 66')

Nakon niza slabijih rezultata nogometaši Istre 1961 pozitivno su reagirali na otkaz treneru Totu i MAXtv Prvu ligu završili dvama pobjedama. U posljednjem su prvenstvenom kolu u gostima svladali Inter iz Zaprešića s glatkih 3:0.

U opuštenoj utakmici bez rezultatskog pritiska gosti su više željeli pobjedu, lijepo su igrali, dobro kombinirali i na kraju svoju bolju prezentaciju okrunili trima golovima u mreži vrlo dobrog vratara Ante Mrmića.

U posljednjoj utakmici koju je sudio u profesionalnoj karijeri, Ante Vučemilović-Šimunović nije imao težak posao, bila je to vrlo korektna utakmica.

Poveli su gosti već u šestoj minuti, na desnoj strani Interovog 16-erca sve je zakuhao Prelčec, pokušao je pucati prema golu, ali blokira ga domaća obrana. Ipak, prvi dolazi do lopte igrač Istre i uspijeva je gurnuti do Gorana Roce, koji lijepo poentira za rano vodstvo Istre.

Mogao se i morao Solomon upisati u strijelce nekoliko minuta kasnije, dobio je sjajnu loptu u prostor, izašao sam pred Mrmića, ali i pucao vrlo slabo, bio je to lagan plijen za domaćeg čuvara mreže. Prvu i jedinu pravu priliku za Inter u prvih 45 minuta imao je Ottochian u 20. minuti, kada je iz kosa s lijeve strane, gotovo iz mrtvog kuta, pogodio vratnicu.

Mogla je Istra u dva navrata povećati vodstvo, ali mreže se do kraja prvog dijela nisu tresle.

U nastavak je bolje ušao Inter, odmah u 49. minuti Ottochian ubačajem pronalazi Puljića, koji s nekoliko metara pogađa vanjski dio Istrine mreže. Uzvratio je Žižić desetak minuta kasnije iz slobodnog udarca s nekih 30 metara, tukao je prizemno, silovito, ali na mjestu je bio odlični Mrmić.

Domaći se nisu htjeli od prvenstva i domaćih navijača oprostiti porazom pa su se sve više otvarali kako je vrijeme odmicalo. To je, naravno, ostavljalo više prostora gostima, koji su takve poklone znali iskoristiti. U 70. minuti Mario Lucio lijepo na malom prostoru vara jednog Interovog braniča i s desne strane šalje loptu u srce domaćeg kaznenog prostora, točno na Solomona koji iz voleja podiže vodstvo Istre na 2:0.

Minutu kasnije uslijedio je novi šok za Inter, Gržan krade loptu Zadru i Istra kreće u kontru 4 na 1, proigrava kapetana Rocu, koji svojim osmim golom sezone završava priču u Zaprešiću, zabija za konačnih 3:0.

Obje su momčadi mogle do kraja postići još poneki pogodak, najbliže počasnom golu Inter je bio u 84. minuti kada Blažević iz slobodnjaka s 25 metara pogađa gredu.

Goal Roce Inter Zapresic 0-1 Istra 1961 by egzonaramushi21