Dario Dodić • subota, 27.05.2017.

Nogometaši PSG-a ipak su relativno neuspješnu sezonu okrunili trofejem, u finalu su Kupa uz puno muke svladali momčad Angersa i osvojili 11. put ovaj trofej...

Iako je sigurno kako ni on ni uprava kluba nisu posebno zadovoljni sezonom, Unai Emery došao je do trofeja s Paris Saint-Germainom. Iako su podbacili u prvenstvu i Ligi prvaka nogometaši PSG-a osvojili su Kup, svladavši Angers u finalu s 1:0.

Bilo je ovo jubilarno, 100. finale Kupa u kojem je, mora se priznati, PSG bio drastično bolja momčad. Nizali su priliku za prilikom, najviše su prijetili Edinson Cavani i Angel di Maria, ali nisu uspjeli matirati sjajnog Letelliera.

Angers je unatoč 12. poziciji u prvenstvu imao sezonu iz snova, a malo je nedostajalo da je okrune pobjedom u Kupu. Iako su Parižani bili dominantni, najbolju priliku u prvoj dijelu imao je Angers. Igrala se 27. minuta, lopta se odbila na nekih 25 metara odakle ju je opalio Nicolas Pepe. Areola je mislio da lopta ide u gol-aut, no odsjela je na desnoj vratnici.

Bilo je to zapravo sve od Angersa na Stade de Franceu, sva je inicijativa bila na strani Emeryjeve momčadi, ali obrana Angersa nije popuštala. Pravo je čudo da su izdržali bez primljenog pogotka do same završnice, kada su na iznimno nesretan način kapitulirali.

U prvoj od dvije minute sudačke nadoknade korner je s desne strane izveo Di Maria, Argentinac se odlučio za "kiflu" na prvu vratnicu u visini peterca, ispred Matuidija za poziciju se izborio desni bek Angersa Cissokho, no ne uspijeva posve iskontrolirati loptu i šalje je glavom u vlastitu mrežu. Mora se priznati da je sudac Bastien mogao dosuditi prekršaj Matuidija na Cissokhou, ali nije se oglasio.

Na kraju PSG zasluženo dolazi do 11. trofeja u Kupu čime je potvrdio primat u ovom natjecanju, ovo im je treća uzastopna titula.

Mateo Pavlović nije ulazio u igru kod Angersa, poraz svoje momčadi odgledao je s klupe.