OSK Otok deklasirao Neretvanca, Orkan, Omiš i Zmaj Makarska napuštaju trećeligaško društvo

Sportnet • ponedjeljak, 29.05.2017.

Odigrano je pretposljednje 33. kolo Treće HNL Jug u kojem su više manje ostvareni očekivani rezultati. Vodeći dvojac Hajduk i Hrvace nisu uspjeli izvući više od boda na teškim gostovanjima. Od ostalih utakmica vrijedi izdvojiti težak poraz Neretvanca na gostovanju u Otoku, te sigurne pobjede Zadra, Zmaja i Vala. Od sljedeće sezone Orkan, Omiš, Zmaj Makarska neće više biti trećeligaši.

AUTOR: Ivan Šola

Gledajući tablicu derbi kola odigrao se u Biogradu gdje su domaći Primorac i Hajduk II u vrlo zanimljivoj utakmici podijelili bodove. Domaćini su stigli u vodstvo već u trećoj minuti kada je kazneni udarac sigurno realizirao Vedran Ješe. U 17.minuti gosti su izjednačili zahvaljujući Luki Pasaričeku. Ipak do kraja poluvremena domaćini su ponovno stigli u prednost, igrala se 31.minuta kada je Luka Vodopija zatresao mrežu za 2:1, i s tom prednošću se otišlo na predah. U nastavku utakmice gosti su bili nešto bolji protivnik, a nagrada za dobru igru stigla je u 71.minuti kada je Marko Bencun postavio konačan rezultat utakmice 2:2.

Nogometaši Junaka ne posustaju ni malo, pa su tako na teškom gostovanju u Ivanbegovini kod Kamena stigli do 13.prvenstvene pobjede. Gosti su postigli po jedan pogodak u svakom poluvremenu, te su zasluženo stigli do sva tri boda. Igrala se 15.minuta utakmice kada je goste u vodstvo doveo Josip Galić. Pitanje pobjednika riješeno je desetak minuta prije kraja utakmice kada je Mate Ćorić zatresao domaću mrežu za konačnih 0:2.

Dramatična utakmica odigrala se u Dugom Ratu gdje je domaći Orkan u posljednjim trenucima utakmice ostao bez bodova protiv Primorca iz Stobreča. Igrala se sedma minuta utakmice kada je goste u vodstvo doveo Marin Bakić, ali do kraja poluvremena domaćini su se vratili zgoditkom Marina Jukića. U 58.minuti utakmice dosuđen je kazneni udarac za goste kojeg je sigurno realizirao Ivo Boban za 1:2. Deset minuta prije kraja dosuđen je kazneni udarac za domaćine, a sigurni realizator za 2:2 bio je Marin Romić. Kada se očekivalo da će utakmica završiti bez pobjednika, duboko u sudačkoj nadoknadi Marin Bakić postiže svoj drugi pogodak na utakmici za jako važna tri boda put Stobreča.

Do podjele bodova došlo je u Makarskoj gdje su domaći Zmaj i Croatia iz Zmijavca remizirali 1:1. Igrala se 15.minuta utakmice kada je goste u vodstvo doveo Marijan Karoglan i ta je prednost trajala sve do 75.minute kada je domaći igrač Antonio Šerer poravnao rezultat na 1:1. S ovim bodom domaćini i matematički napuštaju trećeligaško društvo, dok su gosti osigurali treće mjesto.

Za najuvjerljiviju pobjedu kola pobrinuli su se igrači OSK Otoka koji su na domaćem terenu s visokih i pomalo iznenađujućih 6:0 porazili Neretvanac. Igrala se 29.minuta kada je domaćine u vodstvo doveo Petar Šiško Bašić, a ključni događaj utakmice dogodio se u 41.minuti kada je gostujući igrač Jurica Granić zaradio drugi žuti, odnosno crveni isključujući karton. Domaćini su igrača više iskoristili maksimalno, i do kraja napunili gostujuću mrežu. U listu strijelaca upisali su se još Marin Samardžić, Martin Vugdelija, Stipe Banić, Nikola Bašić te je još jedan zgoditak postigao Petar Šiško Bašić.

Do 12.prvenstvene pobjede stigli su nogometaši Val-a koji su na domaćem terenu s 2:0 porazili Omiš i tako ih ispratili iz treće lige. Junak utakmice bio je domaći napadač Josip Šime Pedišić koji je postigao oba zgoditka za velika tri boda s kojima su domaćini matematički osigurali ostanak u ligi.

Ljepotica kola odigrana je na Korčuli gdje je domaći Zmaj porazio Dubrovački Gošk u vrlo zanimljivoj i po prigodama bogatoj utakmici. Na prvi pogodak čekala se 49.minuta kada je Branimir Galić doveo domaćine u vodstvo, a isti je igrač samo dvije minute kasnije povisio prednost na 2:0. Pitanje pobjednika riješeno je u 56.minuti kada je Nemanja Šešlija dignuo prednost na visokih 3:0. Do kraja utakmice gosti su uspjeli samo ublažiti poraz, igrala se 89.minuta kada je Karlo Torbarina postavio konačan rezultat 3:1.

Za veliki pothvat pobrinuli su se nogometaši Zadra koji su na gostovanju u Pločama kod Jadrana došli do 13.prvenstvene pobjede, a zanimljivo je to što su čak 75.minuta imali igrača manje. Igrala se 22.minuta utakmice kada je domaćine u vodstvo doveo Abel Kalfić, a samo tri minute kasnije izravni crveni karton zaradio je gostujući branič Mateo Pranić. U drugom poluvremenu Zadar je s igračem manje potpuno kontrolirao utakmicu i ubrzo preokrenuo u svoju korist. Igrala se 51.minuta kada je Mario Pedišić izjednačio rezultat na 1:1. A pitanje pobjednika odlučeno je u razmaku od samo tri minute, igrala se 72.minuta kada je Ivan Tokić doveo goste u vodstvo, tri minute kasnije Mateo Rončević postavio je konačan rezultat 1:3.

• Obrisan korisnik29.05.2017. u 18:41
    Imate dvije greške u tekstu kod utakmice OSK-Neretvanac. Prva je gdje piše da je Granić dobio izravni crveni što je netočno - dobio je dva žuta. Druga greška je u zadnjoj rečenici gdje nabrajate strijelce OSK-a - Duje Banić nije postigao pogodak već nedostaje još jedan pogodak Petra Bašića-Šiške.