Petar Jenjić • ponedjeljak, 29.05.2017.

Nogometaši Huddersfielda nakon boljeg izvođenja penala izborili su nastup u Premiershipu sljedeće sezone. Bili su bolji od Readinga s ukupnih 4:3, nakon što je 120 minuta igre završilo bez pogodaka...

45 godina. Toliko je prošlo od posljednjeg nastupa Huddersfielda u najvišem rangu engleskog nogometa, sve do danas. Wembley je bio sretan za nogometaše novopečenog prvoligaša koji se tako pridružio Newcastleu i Brightonu. U polufinalu su nakon izvođenja penala prošli Sheffield, a danas su na isti način bili bolji od Readinga jer je nakon 120 minuta rezultat na semaforu bio 0:0.

Nije to bila utakmica za pamćenje, prilike obiju momčadi možemo prebrojati na prste jedne ruke. Huddersfield će se svakako morati pojačati ako želi ostati u Premiershipu i sljedeće sezone.

Međutim, sada ih to sigurno ne zanima, pred navijačima pobjedničke momčadi je zasigurno besana noć, među njima se našao i sir Patrick Stewart koji, kao veliki navijač Huddersfielda od djetinjstva, nije mogao propustiti današnji dvoboj.

Krenuo je Huddersfield kudikamo bolje i opasnije prema golu svojih protivnika. Već su u šestoj minuti mogli do pogotka kada je Mooy ubacio s desne strane na Hefelea koji nije uspio najbolje zahvatiti loptu glavom pa je udarac otišao malo pored stative. Drugu je šansu nekoliko minuta kasnije, s dva metra, zapucao Brown nakon dodavanja Kachunge.

Prepustili su Readingu jalovu inicijativu i više prostora za dodavanja kojima nisu mogli složiti konkretnu akciju i zaprijetiti opasnije po gol svojih protivnika.

Drugo poluvrijeme nije donijelo značajniji pomak, barem što se tiče stanja na semaforu. Obje su momčadi igrale bolje u određenom periodu, ali nedovoljno za nešto više od produžetka i dodatnih 30 minuta.

Nakon isteka 120 minuta momčadi su krenule k boljem izvođenju penala, prvi puta još od 2002. godine. Lađe Huddersfielda su nakratko potonule nakon druge serije kada je Al Habsi obranio udarac Michael Hefele. Stvari su se vrlo brzo preokrenule, u četvrtoj seriji je za Reading promašio Liam Moore, a Jordanu Obiti je u sljedećoj obranio Ward. Posljednji penal za veliko slavlje zabio je Christopher Schindler.