Luka Medić • utorak, 30.05.2017.

U drugoj polufinalnoj utakmici Carpi je kod Frosinonea slavio s minimalnih 1:0 i tako prošao u finale doigravanja za Serie A. Gosti su cijelo drugo poluvrijeme igrali s desetoricom, desetak minuta prije kraja dobili su još jedan crveni karton, a onda su na samom kraju susreta postigli pogodak vrijedan finala doigravanja...

Carpi je napravio senzaciju. Na gostovanju kod Frosinonea u drugoj utakmici polufinalnog doigravanja za Serie A, Carpi se cijelo drugo poluvrijeme branio s deset igrača, pred kraj susreta ostali su i s dva igrača manje, ali su na kraju došli do velike pobjede. Kako je prvi susret odigran prošlog tjedna odigran bez pogodaka, Carpi je s ukupnih 1:0 izbacio Frosinone. Utakmicu je obilježila grubost, sudac Ghersini podijelio je 11 žutih kartona, od toga čak deset gostima, uz već spomenutih i dva crvena kartona.

Prvo poluvrijeme otišlo je na stranu domaćih, ali nogometaši Frosinonea nisu stvorili ozbiljniju priliku. Najvažniji trenutak prvog dijela bio je na samom kraju kada je Aljaž Struna dobio drugi žuti karton.

Iako su bili s igračem manje, gosti su mogli prvi do vodstva, ali pokušaj Mbakoga nakon sjajne akcije zaustavila je vratnica. Carpi je mogao dobiti i kazneni udarac, a nije jasno zašto Ghersini nije pokazao na bijelu točku nakon što je Fiamozzi odgurnuo Di Gaudia koji je bio u prodoru. Imali su i domaćini svoje prilike, ali pokušaj Dionisija završio je za malo iznad vratnice. Ubrzo nakon toga gosti su ostali i bez još jednog igrača, pocrvenio je Gagliolo.

I onda, kada je Carpi ostao s dva igrača manje, fantastičnim pogotkom došao je do velike pobjede. Fedato je izveo slobodni udarac, točnije samo je malo odgurnuo prema Letiziji koji s 30 metara preciznim udarcem pogađa malu mrežicu domaćih. Pogodak su gosti burno proslavili, svi igrači uletjeli su u teren.

Do kraja susreta domaćini su pokušali doći do čuda i preokreta, ali do toga nisu došli. Nakon što je Belec obranio jedan pokušaj domaćih, sudac je svirao kraj i fešta u bijelome mogla je započeti.

Tako je Carpi postao prvi finalist doigravanja za Serie A, a hoće li mu se u finalu suprotstaviti Perugia ili Benevento, vidjet ćemo nakon susreta drugog polufinalnog para koji je na rasporedu 30. svibnja u Perugiji. Prednost imaju nogometaši Beneventa koji su u prvoj utakmici slavili s minimalnih 1:0.