Trento došao na korak do finala, Armani Milano na rubu ispadanja

Petar Jenjić • srijeda, 31.05.2017.

Košarkaši Trenta došli su na korak do ulaska u finale talijanskog prvenstva. Na domaćem su parketu bili bolji od Milana 88:64 čime su poveli s 3-1 u seriji na četiri pobjede...

Po svemu večeras prikazanom u prošloj se utakmici radilo tek o bljesku Armani Milana koji se nije uspio suprotstaviti Trentu na pravi način i u konačnici je upisao uvjerljiv poraz 88:64.

Vrlo nervozno prvo poluvrijeme pripalo je domaćinu koji je odigrao jako dobru obranu i ograničio Milano na manji broj poena. Repešina je momčad vodila tek u nekoliko navrata minimalnom razlikom, ali je u drugoj četvrtini potpuno posustala. Trento je napravio seriju 15:2 i došao do najvećih 13 koševa viška (35:22). Gosti su do poluvremena uspjeli tek malo ublažiti zaostatak.

Jako loša treća četvrtina Milana u konačnici ih je i koštala boljeg rezultata na kraju. Domaćin je stvorio značajniju razliku, uoči posljednjih deset minuta imao 16 koševa viška (66:50) i mirno priveo utakmicu prema kraju.

Najbolji je kod Trenta bio Joao Gomes s 21 poenom (6/8 za dva, 2/8 za tricu, slobodna bacanja 3/4) i deset skokova, dok je Shavon Shields dodao 16 koševa (2/2 za dva, 1/5 za tricu, slobodna bacanja 9/10).

Goste je predvodio Mantas Kalnietis s 14 koševa (1/4 za dva, 4/6 za tricu) i sedam skokova. Kruno Simon nije bio u sastavu.

Milano nema previše prostora za krivi korak, moraju dobiti tri uzastopne utakmice, ako žele proći u finale i obraniti naslov prvaka.