Kraj za treću nositeljicu, prošlogodišnja osvajačica turnira u Bolu krenula glatkom pobjedom

Branimir Korać • utorak, 06.06.2017.

Prvog dana turnira u Bolu nekoliko neočekivanih rezultata i kraj za jednu nositeljicu. Treća nositeljica Natalia Vihljanceva izgubila je u dva seta...

Iskusna Tajpežanka Chia-Jung Chuang već dugo uopće ne igra singl i koncentrirala se na parove, ali u Bolu igra i pojedinačno. Nakon 2014. godine upisala je prvi nastup u glavnom ždrijebi i prvu pobjedu nakon čak 2004. godine. Svladala je Slovenku Tamaru Zidanšek i to u dva seta.

Treća nositeljica Natalia Vihljanceva poražena je od Rumunjke Alexandre Cadantu sa 6:4, 6:3. Cadantu polako podiže ranking, igra sve bolje, a s druge strane Ruskinja je u padu forme. Vihljanceva je upisala šesti uzastopni poraz i to svih šest bez osvojenog seta.

Uspješnija je bila šesta nositeljica Katerina Bondarenko koja je u tri seta svladala bugarsku igračicu Viktoriju Tomovu. Tomova je imala 5:1 u prvom setu, ali ga je izgubila u tie-breaku da bi u drugom setu ipak sa 6:1 vratila se u meč. Međutim tu je stala, Bondarenko je uzela treći set sa 6:1 i prošla dalje.

Uspješna je bila i Bjeloruskinja Olga Govorcova koja je u dva seta svladala Marinu Zanevsku. Govorcova je imala problema s ozljedom i vraća se tenisu te joj svaka pobjeda puno znači.

Španjolka Olga Saez Larra bez ikakvih problema, uz samo tri izgubljena gema svladala je Misu Eguchi. Japanka je ove sezone igrala vrlo malo na zemljanoj podlozi, a i u Roland Garrosu je u kvalifikacijama uhvatila samo tri gema protiv Ons Jabeur.

Prošlogodišnja pobjednica Mandy Minella dobro je otvorila nastup na ovogodišnjem izdanju turnira u Bolu. Lakoćom je svladala Nicole Gibbs i uzvratila joj za prošlogodišnji poraz u Monterreyu.

Challenger Bol, prvo kolo:
Beatriz Haddad Maia (Brazil) - Aleksandra Panova (Rusija) 6:2, 6:2
Alison van Uytvanck (Belgija) - Renata Voracova (Češka) 6:0, 6:4
Chia-Jung Chuang (Kineski Tajpeh, Q) - Tamara Zidanšek (Slovenija) 6:4, 6:4
Alexandra Cadantu (Rumunjska) - Natalia Vihljanceva (Rusija, 3) 6:4, 6:3
Katerina Bondarenko (Ukrajina, 6) - Viktorija Tomova (Bugarska) 7:6(4), 1:6, 6:1
Olga Govorcova (Bjelorusija) - Marina Zanevska (Belgija) 6:3, 6:4
Olga Saez Larra (Španjolska) - Misa Eguchi (Japan) 6:0, 6:3
Mandy Minella (Luksemburg, 2) - Nicole Gibbs (SAD) 6:4, 6:2

Challenger Bol, prvo kolo parova:
Tereza Mrdeža/Tamara Zidanšek (Hrvatska/Slovenija) - Kristina Kucova/Tena Lukas (Slovačka/Hrvatska) 6:4, 6:3