Nacional ponovno uvjerljiv, pobjedom u Splitu došao do meč-lopte

Dario Dodić • utorak, 06.06.2017.

Malonogometaši Nacionala došli su na korak do obrane naslova prvaka 1. HMNL. U drugoj utakmici finalne serije protiv Split Tommyja došli su do pobjede na Gripama i poveli s 2-0 u seriji koja se igra na tri pobjede...

Još jedna pobjeda dijeli Nacional od obrane naslova prvaka 1. HMNL nakon što je u Splitu protiv Split Tommyja slavio s uvjerljivih 3:0. Nije to bila atraktivna utakmica kao ona u Zagrebu kada je Nacional slavio sa 7:2, ali igrači Kujtima Morine mogu biti zadovoljni prezentacijom na gostovanju, posve su zasluženo došli do druge pobjede u finalnoj seriji koja se igra na tri pobjede.

Obje su momčadi u dvoboj ušle s novim vratarima u odnosu na početak prve utakmice, Ivan Pavlić je ozlijeđen pa je mjesto među vratnicama preuzeo Espindola, dok je umjesto Luketina, koji je isključen u Zagrebu na gol stao Jukić.

Prvi je priprijetio Nacional, dobro je pucao Rajčević nakon dobre kombinacije s danas raspoloženim Jelovčićem, ali dobar je na golu Splita bio Jukić, dobro brani Rajčevićev pokušaj. Manje od minute kasnije Jukić nije mogao ništa, Nacional je poveo nakon solo-akcije Jelovčića koju je hrvatski reprezentativac okončao s nekih desetak metara udaljenosti od Splitovog gola, pogađa donji desni kut za vodstvo Nacionala.

Brzo je mogao Split do izjednačenja, u razmaku od 15-ak sekundi dvaput je morao reagirati Espindola, prvo je zajedno s Postružinom blokirao udarac Ćorluke, a zatim brani i sjajan volej istog igrača s devet metara.

Ponovno je Rajčević bio opasan kod Nacionala, nakon što je kratko loptu odbio Cruz, Rajčević tuče silovito, ali refleksno brani Jukić. Mogle su obje momčadi postići još poneki gol u prvom dijelu, Split je prijetio preko Babića, Sutona i Marića, Nacional preko Čujeca i Mordeja, ali mreže se u prvom dijelu više nisu tresle.

Umrtvio je Nacional igru u drugom dijelu, Split nije uspio nametnuti svoju igru iako je znao da će teško do naslova prvaka izgubi li i drugu utakmicu. Sutonov udarac pod gredu obranio je Espindola, dok je neprecizan bio Ćorluka. Imao je Tihomir Novak solidnu priliku za Nacional, izbio je sam pred Jukića, ali udarac vanjskim dijelom tenisice brani Jukić.

Bliže je sredinom drugog dijela golu bio Nacional nego Split, prvaci su ubrzo to i potvrdili na parketu, nešto više od šest minuta prije kraja susreta Perić na dodavanje Rajčevića pogađa desne rašlje za 2:0 Nacionala.

Split je bio primoran igrati s dodatnim igračem u polju umjesto vratara, rizik se nije isplatio, u 39. minuti Čujec solo-akcijom rješava pitanje pobjednika, Nacional se s 3:0 vraća u Zagreb. Mora se priznati da su Splićani večeras razočarali igrom, puno su bolji nastup imali u Zagrebu, iako su na kraju teško poraženi.